19. Przystanek Woodstock: to już 10 lat w Kostrzynie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 13:48
- Mogę zapomnieć wiele innych rzeczy i wszystkie pozostałe edycje, ale pierwszy Przystanek Woodstock będę pamiętał i ja, i cały zespół ludzi, z którymi mam zaszczyt pracować - mówi w Jedynce Andrzej Kunt, burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą.
Audio
  • Andrzej Kunt, burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą o organizacji festiwalu Przystanek Woodstock (Z kraju i ze świata/Jedynka)
19. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą
19. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad OdrąFoto: Radosław Małkiewicz/PR

Andrzej Kunt w rozmowie z Danielem Wydrychem wspomina organizację pierwszego w Kostrzynie Przystanku Woodstock w 2004 roku. - Stanęliśmy wtedy przed trudnym zadaniem i wieloma znakami zapytania, począwszy od tego ile wody potrzeba, by tylu ludzi mogło przyjechać. Ale doświadczenie robi swoje, lata pracy też i kolejne Przystanki, moim skromnym zdaniem, odbywają się z coraz lepszym przygotowaniem - powiedział w audycji "Z kraju i ze świata" burmistrz miasta Kostrzyn nad Odrą.

19. Przystanek Woodstock - wywiady i zdjęcia >>>

Kunt zaznacza, że do "zadymy w środku" lata miasto przygotowuje się szczególnie, ale "nie samym Przystankiem Kostrzyn żyje". - Można tu spędzić każdy weekend w roku otrzymując ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu. Jesteśmy w strefie przygranicznej, działa specjalna strefa ekonomiczna, a wciągu całego roku odbywają się koncerty o charakterze międzynarodowym. Warto też zobaczyć Twierdzę Kostrzyn, stare miasto czy Park Narodowy Ujście Warty i wiele miejsc o niezwykłej historii - zaprasza Andrzej Kunt.

Czy w przyszłym roku Przystanek Woodstock również odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

(asz)

Czytaj także

Owsiak: Przystanek Woodstock to niezwykle edukacyjne miejsce

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 17:44
- To jest bardzo kolorowy festiwal. Wszyscy, którzy przyjeżdżają pierwszy raz, są pod wrażeniem. Cały czas ze sceny mówimy "stop narkotykom, stop przemocy", a proponujemy wiele aktywności, okazji do mądrego spędzania czasu - opowiada w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przystanek Woodstock rozpoczął się patriotycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 18:13
Miłość, przyjaźń, muzyka i pamięć. Bo na Przystanku Woodstock także pamięta się o ważnych dla historii Polski momentach. Uczczono tam 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral i "Mazowsze" roznieśli 19. Przystanek Woodstock!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 09:28
- Wiele stereotypów już łamaliśmy na Przystanku Woodstock: grała orkiestra symfoniczna, wykonywane było "Bolero" Ravela, ale wczorajszy koncert zaskoczył wielu. Wielosettysięczna rockowa publiczność śpiewała "Oj, dana, dana" z Gooralem i Zespołem "Mazowsze" - mówi Krzysztof Dobies (WOŚP).
rozwiń zwiń