Kidawa-Błońska: największym przegranym będzie Guział

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 12:42
Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) nie wierzy, że dojdzie do odwołania prezydent Warszawy. Jeśli tak by się miało stać, to wówczas za najlepsze wyjście uważa powołanie komisarza.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) m.in. o referendum w Warszawie (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Andrzej Gralewski/PR

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) mówiła w Jedynce, że liczba podpisów złożonych pod wnioskiem o referendum w Warszawie była bardzo duża, ale to i tak mniej niż mieli wszyscy kontrkandydaci Hanny Gronkiewicz-Waltz w ostatnich wyborach samorządowych. Jej zdaniem tylko część warszawiaków ocenia negatywnie to, co się dzieje w stolicy przez ostatnie lata.

Kidawa-Błońska powiedziała, że najbardziej przegraną osobą w referendum będzie burmistrz Piotr Guział.  Argumentuje, że to ugrupowania polityczne wykorzystały hasło referendum. – Ważniejsze są tu działania PiS-u, niż to co zrobił burmistrz Guział na Ursynowie – powiedziała posłanka.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie wierzy, że prezydent Warszawy zostanie odwołana. Jeśli tak by się stało, to za najlepsze rozwiązanie uważa powołanie komisarza, bo wcześniejsze wybory odbyłyby zaledwie kilka miesięcy przed rozpoczęciem kampanii wyborczej samorządowej.

Czy PO znowu wystawi Hannę Gronkiewicz-Waltz na urząd prezydenta w następnych wyborach? Kidawa-Błońska mówi, że nie prowadzi się rozmów na ten temat.

Referendum w październiku

Komisarz wyborczy Dorota Tyrała wyznaczyła datę głosowania na niedzielę 13 października. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że Warszawska Wspólnota Samorządowa złożyła w sumie nieco ponad 224 tysiące podpisów. Akcja zbierania podpisów była prowadzona pod hasłem "Warszawy nie stać na Hannę Gronkiewicz-Waltz!". Samorządowcy zarzucają prezydent stolicy m.in.: podwyżki cen biletów autobusowych i jednoczesne cięcia w komunikacji miejskiej, oszczędności w oświacie, wysokie stawki za wywóz śmieci - kilkakrotnie wyższe niż w innych miastach.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz

agkm

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gronkiewicz-Waltz straci stolicę? Referendum w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 18:48
Referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Postanowienie w tej sprawie wydała komisarz wyborcza w Warszawie sędzia Dorota Tyrała
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum w Warszawie. Gronkiewicz-Waltz: to strata pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 22:38
Prezydent Warszawy nie jest zaskoczona tym, że dojdzie do referendum w sprawie jej odwołania. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa jednak, że jest ono niepotrzebne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Guział: nie spieszy mi się do roli prezydenta Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 09:38
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia" burmistrza Ursynowa Piotra Guziała po referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz stolicy nie grozi chaos. - Warszawa odetchnie - zapewnił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uda się odwołać prezydent Warszawy, czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 09:10
Zdaniem Doroty Łosiewicz z tygodnika "W sieci", Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana. Roman Imielski z dziennika "Gazeta Wyborcza" nie jest taki pewien wyniku referendum.
rozwiń zwiń