X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wojna w Syrii podsycana z zewnątrz"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 13:58
- Raport ONZ raczej nie rozstrzygnie, która ze stron użyła broni chemicznej w Syrii - powiedział dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Audio
  • Dr Łukasz Fyderek z UJ o sytuacji w Syrii (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Inspektorzy ONZ szukają w Damaszku dowodów na atak z użyciem broni chemicznej
Inspektorzy ONZ szukają w Damaszku dowodów na atak z użyciem broni chemicznejFoto: PAP/EPA/SHAAM NEWS NETWORK

- Spodziewam się, że zostanie stwierdzona lub wykluczona okoliczność zastosowania broni chemicznej przeciwko celom cywilnym - dodał gość magazynu "Z kraju i ze świata".

Dr Fyderek uważa, że większą wiedzą, kto użył broni chemicznej, mogą dysponować Amerykanie, którzy monitorują przy pomocy wywiadu satelitarnego sytuację w Syrii. - Mając na uwadze historię, trzeba pamiętać jednak, że wcześniejsze materiały, prezentowane przez Amerykanów na arenie międzynarodowej jako uzasadnienie do interwencji w Iraku, okazały się sfabrykowane - zauważył.

WOJNA W SYRII - zobacz serwis specjalny>>>

Gość radiowej Jedynki powiedział, że walka o Syrię toczy się przede wszystkim pomiędzy mocarstwami regionalnymi na Bliskim Wschodzie. - Iranem, wspierającym reżim, oraz Turcją i Arabią Saudyjską, które wspierają rebeliantów. Ci gracze są żywotnie zainteresowani wynikiem starcia w Syrii i zarazem najmniej skłonni do kompromisu - dodał dr Fyderek.

Według naukowca z UJ wojna w Syrii jest bardzo "umiędzynarodowiona" i podsycana z zewnątrz; dlatego kluczem do jej zakończenia jest porozumienie się, co do podziału stref wpływów na Bliskim Wschodzie.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gehenna chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W Syrii powtórka z Iraku?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 11:08
Interwencja wojskowa w Syrii może rozniecić konflikt na całym Bliskim Wschodzie - przestrzega ksiądz Tomasz Grzyb z polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja Wielkiej Brytanii ws. Syrii sygnałem dla UE?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 11:52
Dziś w "Komentarzu europejskim": Unia Europejska wobec sytuacji w Syrii po tym, jak Wielka Brytania odmówiła udziału w interwencji zbrojnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Francji Francois Hollande: atak na Syrię możliwy przed środą

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 13:27
Francuski prezydent Francois Hollande nie wykluczył w wywiadzie dla "Le Monde", że interwencja w Syrii może nastąpić przed środą, kiedy to zbiera się na nadzwyczajnej sesji francuski parlament.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy interwencja w Syrii może zaszkodzić gospodarce europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 12:30
Coraz głośnie mówi się o tajnym układzie, który Arabia Saudyjska zaproponowała Rosji. Jeśli Moskwa by na niego przystała, Europa może mieć poważny problem.
rozwiń zwiń