X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stadion Narodowy. Pomnik Kazimierza Górskiego w czerwcu 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 16:44
W czerwcu 2014 roku na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie powstanie pomnik najsłynniejszego polskiego trenera - Kazimierza Górskiego. Zaprezentowano już regulamin konkursu na wykonanie projektu.
Audio
  • Tomasz Zimoch (PR1) - konkurs na pomnik Kazimierza Górskiego na Stadionie Narodowym
Od lewej: jeden z autorów projektu Stadionu Narodowego - Zbigniew Pszczulny, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika Kazimierza Górskiego - Janusz Jesionek i przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Kazimierza Górskiego - Michał Kleiber podczas konferencji dotyczącej koncepcji budowy pomnika słynnego trenera przed Stadionem
Od lewej: jeden z autorów projektu Stadionu Narodowego - Zbigniew Pszczulny, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Budowy Pomnika Kazimierza Górskiego - Janusz Jesionek i przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Kazimierza Górskiego - Michał Kleiber podczas konferencji dotyczącej koncepcji budowy pomnika słynnego trenera przed Stadionem Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Górski, w latach 1970-1976 selekcjoner reprezentacji Polski, doprowadził ją do medali igrzysk olimpijskich, złotego w Nonachium w 1972 i srebrnego w Montrealu cztery lata później oraz do trzeciego miejsca w piłkarskich mistrzostwach świata w Niemczech w 1974 roku.

Dziś odbyło się posiedzenie członków Komitetu Honorowego Budowy Pomnika. Na specjalnej konferencji prasowej przedstawiono kolejne etapy działań związane z zakończeniem prac nad  jego zbudowaniem. Najważniejszym było zaprezentowanie Regulaminu Konkursu, który zakłada zakończenie składania prac na dzień 16.12.2013 roku.
- Mamy już zgodę naczelnego architekta Warszawy i władz dzielnicy Warszawa Praga Południe na usytuowanie pomnika Kazimierza Górskiego przed stołecznym stadionem narodowym od strony Ronda Waszyngtona. Liczymy, że nasza inicjatywa spotka się z jak najszerszym poparciem społecznym - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego budowy pomnika Kazimierza Górskiego i zarazem wiceprzewodniczący Rady Fundacji Kazimierza Górskiego, Janusz Jesionek.

Komitet uzyskał także zgodę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na przeprowadzenie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej, która sfinansuje budowę i honoraria dla autorów trzech najlepszych prac. Zdaniem Jesionka, przedsięwzięcie ma kosztować brutto pół miliona złotych.
Zwycięzca konkursu, który wyłoniony zostanie w grudniu, otrzyma 30 tys. złotych. Laureat drugiego miejsca 20, a trzecie 10 tys. Będą w nim mogli uczestniczyć jedynie absolwenci wyższych szkół artystycznych. Termin nadsyłania modeli pomnika w skali 1:10 upływa 29 listopada.
Prace związane z odlewem pomnika powinny zostać zakończone w maju przyszłego roku, natomiast uroczyste jego odsłonięcie przewidywane jest na czerwiec 2014 roku.

Więcej w materiale radiowej Jedynki przygotowanym przez Tomasza Zimocha.

 

man, polskieradio.pl, PR1, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapler dostanie pół miliona z pensji pracowników NCS

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 20:30
Rzecznik Narodowego Centrum Sportu poinformował, że 571 tysięcy złotych premii dla byłego szefa NCS Rafała Kaplera zaoszczędzono z funduszu płac, obcinając pensje pracownikom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia 2014: Polska - Czarnogóra. Olbrzymie zainteresowanie meczem o być albo nie być

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 12:00
Sprzedano już 44 tysiące biletów na piątkowy mecz eliminacji MŚ Polska - Czarnogóra na Stadionie Narodowym w Warszawie - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Siwiec patronem "Narodowego"? Apel do polityków

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 15:38
Ryszard Siwiec powinien być patronem Stadionu Narodowego. Z takim apelem do parlamentarzystów zwrócił się prezes Ośrodka Karta Zbigniew Gluza.
rozwiń zwiń