X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

GIODO: mobilne aplikacje przekazują nasze dane

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 13:09
Jak podkreśla gość radiowej Jedynki, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski - nie mamy na to wpływu.
Audio
  • Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski o zagrożeniach związanych z korzystaniem z aplikacji internetowych (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Wojciech Rafał Wiewiórowski
Wojciech Rafał WiewiórowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Użytkownicy mobilnych aplikacji nie są świadomi tego, jak wiele danych przekazują ich urządzenia, ile operacji odbywa się niejako za ich plecami - mówi w audycji "Z kraju i ze świata" Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski.
Jak podkreśla gość Pawła Wojewódki, wystarczy, że skonfigurujemy urządzenie mobilne z naszym laptopem, czy komputerem pokładowym w samochodzie, by osoby trzecie zyskały dostęp do naszych danych.
Wiewiórowski zaznacza, że nawet wyrażając świadomą zgodę na działanie aplikacji nie jesteśmy w pełni świadomi na co się zgodziliśmy. - Czasem przekonujemy się o tym wracając z wakacji poza Unią Europejską, gdy otrzymujemy rachunek za telefon o prawie 2 tys. zł wyższy, bo nasze urządzenie łączyło się, by pobrać jakieś aktualizacje - wyjaśnia.
Gość radiowej Jedynki mówi, że nie chce nikogo zniechęcać do korzystania z aplikacji mobilnych, ale ich użytkownicy powinni mieć świadomość zagrożeń, jakie się z tym wiążą.
Rzecznicy ochrony danych osobowych i prywatności z całego świata biorą udział w międzynarodowej konferencji pt. "Prywatność: przewodnik po zagmatwanym świecie". Czterodniowe spotkanie rozpoczęło się w poniedziałek w Warszawie.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Paweł Wojewódka.
(IAR, kk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nasze dane osobowe coraz bardziej zagrożone!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 12:40
Rząd podpisze ze Stanami Zjednoczonymi umowę o przekazywaniu informacji o klientach banków. Co to oznacza dla nas?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sami pozbawiamy się możliwości ochrony naszych danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 11:50
Niedawno sensację wzbudziła informacja o tym, że polski rząd ma podpisać ze Stanami Zjednoczonymi umowę o przekazywaniu informacji o klientach banków. Eksperci biją na alarm: to rażące naruszenie ochrony danych osobowych. Niewielu zastanawia się nad tym, że często możliwości ochrony pozbawiamy się sami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga na mobilne aplikacje!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 16:04
Użytkownicy mobilnych aplikacji nie są świadomi tego, jak wiele danych przekazują ich urządzenia - bez wiedzy właściciela.
rozwiń zwiń