X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Dworak: cyfryzacja Polskiego Radia to przemyślana decyzja

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:45
- Badaliśmy uwarunkowania rynkowe, technologiczne, programowe i ewentualne konsekwencje społeczne. Po roku takich rzetelnych prac odpowiedzieliśmy pozytywnie na inicjatywę Polskiego Radia - mówił w Jedynce przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Audio
  • Jan Dworak o cyfryzacji Polskiego Radia (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i TelewizjiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Od 1 października w technologii DAB+ nadawane będą wszystkie Programy Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy), a także internetowe PR 24 oraz zupełnie nowy kanał – Radio Rytm o profilu muzycznym. Na początek z cyfrowego odbioru będą mogli korzystać mieszkańcy aglomeracji warszawskiej i śląskiej.

Prezes Polskiego Radia: radio cyfrowe do 2020 roku w całym kraju >>>

Analogowe odbiorniki nadal będą jednak działały. - Ta grupa słuchaczy będzie musiała się zadowolić dotychczasową ofertą. Ona już nie będzie rozwijana, bo po prostu nie ma więcej częstotliwości. To jeden z powodów dlaczego Polskie Radio przechodzi na cyfryzację. Cyfrowe nadawanie będzie zawierało nie tylko obecną ofertę, ale również dodatkowe, atrakcyjne programy - tłumaczył w magazynie "Z kraju i ze świata" Jan Dworak.

Proces cyfryzacji radia ma zakończyć się w Polsce do grudnia 2020 roku. Po tej dacie koszty nadawców radiowych będą niższe niż obecnie. - Wcześniej, w okresie tak zwanego simulcastu, czyli jednoczesnego nadawania analogowo i cyfrowo, będzie jednak drożej. Obok kosztów nadawania analogowego dojdą bowiem koszty nadawania cyfrowego. W tym roku proces ten jest finansowany przez Polskie Radio, a w przyszłym roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeznaczy na ten cel kilka milionów złotych - zaznaczył przewodniczący KRRiT.

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Jan Dworak zwrócił również uwagę, że Polska jest w "środku stawki" krajów europejskich, które zdecydowały się na cyfryzację radia. Bardzo zaawansowani w tym procesie są m.in. Anglicy, Niemcy, Francuzi i Czesi.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio wprowadza technologię cyfrową

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 14:10
Od 1 października Polskie Radio daje swoim odbiorcom wybór. Można nas słuchać analogowo, tak jak dotychczas, bądź na Platformie Cyfrowej, z lepszym dźwiękiem, a także bogatszą ofertą programową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Komorowski o cyfryzacji Polskiego Radia: to rewolucyjna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:45
- Mam świadomość głębokiej zmiany, która się dokonuje, a która nie jest zauważana. I chciałbym życzyć Polskiemu Radiu, by ludzie tego specjalnie nie odczuli, aczkolwiek zmiana jest gigantyczna - powiedział Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: cyfrowe radio do 2020 roku obejmie cały kraj

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:27
- Polska jest pierwszym krajem w naszej części Europy, która na drogę radia cyfrowego wkracza z nadzieją, że to otworzy przed nami szersze niż dotąd możliwości - powiedział prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio nadaje cyfrowo. To pionierski krok

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:30
- Wychodzimy przed orkiestrę, ale w tym dobrym znaczeniu, by przodować w procesie cyfryzacji i zaszczepić go na całym rynku radiowym - powiedział w Jedynce Michał Juliusz Maliszewski, dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy.
rozwiń zwiń