X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio nadaje cyfrowo. Same plusy systemu DAB+

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 13:17
Punktualnie o godz. 12.00 Polskie Radio zaczęło nadawać swój program w jakości cyfrowej. Dzięki technologii DAB+ poprawił się nie tylko dźwięk.
Audio
  • Polskie Radio nadaje cyfrowo. Same plusy systemu DAB+. Relacja Ewy Chyry (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Polskie Radio nadaje cyfrowo. Same plusy systemu DAB+
Foto: East News/Glow Images

Nie trzeba w panice zmieniać odbiornika radiowego. Te analogowe, nadal działają. Warto jednak się przekonać do dobrodziejstw systemu DAB+.

- To, co nasi słuchacze od razu zauważą, to łatwość obsługi odbiornika. Nie musimy pamiętać częstotliwości. Wystarczy, że znamy nazwę naszej ulubionej stacji radiowej - powiedział Tomasz Bochyński z wydziałów multimedialnych Polskiego Radia.

Od wtorku odbiór stacji radiowych odbywa się bez zakłóceń. Zniknęły charakterystyczne szumy i trzaski dla radia analogowego. Jakość dźwięku cały czas jest czysta, niezależnie od tego, jak daleko jesteśmy od nadajnika.

Technologia DAB+ umożliwia też przesyłanie dodatkowych danych. - To obrazki, opisy, zdjęcia  i grafiki, które razem z programem będziemy przesyłali do odbiorcy - wyjaśnił Paweł Matia, naczelny inżynier Polskiego Radia. DAB+ daje większe możliwości niż RDF na częstotliwościach UKF. Na wyświetlaczach radioodbiorników przystosowanych do odbioru radia cyfrowego można np. zobaczyć mapki z pogodą, a DAB+ współpracuje z systemem nawigacji w samochodzie. Jadąc do pracy możemy bardzo szybko się dowiedzieć, że np. nasza trasa jest zakorkowana, a nawigacja zaproponuje nam objazd.

Radio cyfrowe: dabplus.polskieradio.pl >>>

DAB+ to też możliwość zaplanowania tego, czego będziemy słuchać. Dzięki usłudze EPG możemy zobaczyć, jakie audycje będą w naszej ulubionej stacji i zaprogramować sobie ich odsłuchiwanie w przyszłości. Podobnie jak w przypadku tunerów telewizyjnych, DAB+ daje też możliwość nagrywania audycji.

Dzięki uruchomieniu radia cyfrowego będzie można też usłyszeć więcej stacji. Już niedługo na platformę DAB+ trafią m.in. Radio Rytm, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy.

tj

"Z kraju i ze świata" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w samo południe.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Komorowski o cyfryzacji Polskiego Radia: to rewolucyjna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:45
- Mam świadomość głębokiej zmiany, która się dokonuje, a która nie jest zauważana. I chciałbym życzyć Polskiemu Radiu, by ludzie tego specjalnie nie odczuli, aczkolwiek zmiana jest gigantyczna - powiedział Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: cyfrowe radio do 2020 roku obejmie cały kraj

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:27
- Polska jest pierwszym krajem w naszej części Europy, która na drogę radia cyfrowego wkracza z nadzieją, że to otworzy przed nami szersze niż dotąd możliwości - powiedział prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Programy Polskiego Radia na platformie cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 11:22
Gośćmi specjalnego wydania magazynu "Z kraju i ze świata" będą dyrektorzy programów Polskiego Radia, które dziś rozpoczynają nadawanie w systemie DAB+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio rozpoczęło nadawanie w systemie cyfrowym

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 12:15
Po godzinie 12 uruchomiony został pierwszy multipleks, na którym znajdują się ogólnopolskie rozgłośnie publicznego nadawcy.
rozwiń zwiń