Gawkowski: cisza wyborcza jest anachronizmem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:55
Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD powiedział w radiowej Jedynce, że jego partia opowiada się za zniesieniem ciszy wyborczej.
Audio
  • Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD o ciszy wyborczej (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak mówił gość magazynu "Z kraju i ze świata" podczas referendum w Warszawie okazało się, że cisza wyborcza jest anachronizmem.

- Jeżeli minister Radosław Sikorski publikuje dane tłumacząc, że nie wiedział, że nie może tego robić, to znaczy, że urzędnik państwowy nie świeci przykładem, a dotyczy to także zwykłych obywateli - zaznaczył sekretarz generalny SLD.

Według Gawkowskiego, nic by się nie stało, gdyby cisza wyborcza została zniesiona. - Niech partia przekonuje wyborcę do końca, że warto na nią postawić, ale jednocześnie proponujemy, aby wprowadzić zakaz sondaży wyborczych, które ewidentnie wpływają na głosowanie ludzi, bo identyfikują się oni z partiami, które są wyżej w sondażach - podkreślił.

Gawkowski uważa, że cisza wyborcza może prowadzić do demobilizacji wyborców. - Mamy pewne wyciszenie, a później bardzo niską frekwencję w wyborach. Tak więc może warto uzbroić wyborców w argumenty, żeby wiedzieli, że im więcej obywateli pójdzie do urn, to tym mocniejszy mandat będzie miała władza przez nich wybrana - powiedział.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tygodnik Ostrołęcki" uratowany. Nie musi płacić miliona zł

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 07:00
Gazeta 9 października zamieściła na swoim portalu internetowym sondaż wyborczy. Prokuratura orzekła, że redaktorzy nie mieli takiej intencji i umorzyła śledztwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz PKW: być może trzeba się zastanowić nad sensem ciszy wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 09:36
- Państwowa Komisja Wyborcza zawsze podkreślała, że internet jest prasą w rozumieniu ustawy o prawie prasowym - mówił w Jedynce Kazimierz Czaplicki.
rozwiń zwiń