X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Kołodko: Grecja na pewno ogłosi niewypłacalność

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 13:00
- Grecja nie będzie w stanie obsługiwać wysokiego długu przy drastycznym załamaniu dochodu narodowego – mówił w Jedynce były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko.
Audio
  • Grzegorz Kołodko o kryzysie, projekcie budżetu, OFE i protestach związkowców (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Protest pracowników zakładów komunalnych i woźnych szkolnych w Grecji
Protest pracowników zakładów komunalnych i woźnych szkolnych w GrecjiFoto: PAP/EPA/ALKIS KONSTANTINIDIS

Grzegorz Kołodko ocenił w magazynie "Z kraju i ze świata",  że projekt budżetu na 2014 rok jest realistyczny, w odróżnieniu od projektu zeszłorocznego. Ekonomista zaznaczył, że wówczas minister finansów pomylił się tak bardzo, że on osobiście miał wrażenie, iż tak naprawdę wprowadzał w błąd opinię publiczną. Według Grzegorza Kołodki, teraz pojawiają się symptomy poprawy sytuacji gospodarczej. W projekcie zakłada się wzrost gospodarczy na poziomie 2,5 procent.

Czy koniec kryzysu jest realny? Ekonomista skomentował, że ogłaszanie końca kryzysu staje się ostatnio modą. On jednak widzi na horyzoncie problemy. – Jestem pewien, że Grecja ogłosi niewypłacalność – powiedział Grzegorz Kołodko. Według niego Grecja nie będzie w stanie obsługiwać wysokiego długu przy dużym załamaniu dochodu narodowego. – Dochód narodowy Grecji spadł w ciągu około 5 lat o 25 procent. To kataklizm. Takie rzeczy nie zdarzają się w czasach pokoju – powiedział gość Jedynki.

Grzegorz Kołodko mówił też, że popiera postulat polskich związkowców, by odmrożono środki na aktywne zwalczanie bezrobocia. Sądzi jednak, że związki zawodowe nie mają racji, gdy przeciwstawiają się wydłużaniu wieku emerytalnego. Grzegorz Kołodko jest zdegustowany przede wszystkim tym, że rząd i związki nie siadają do stołu rozmów.

Gościem Jedynki Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Rozmawiał Paweł Wojewódka.

agkm

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odwrócona hipoteka. "Celem rządu jest ochrona ludzi starszych"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 13:13
- Jesteśmy przekonani, że odwrócony kredyt hipoteczny najlepiej zabezpieczy interesy osób starszych - stwierdziła w radiowej Jedynce Izabela Leszczyna, wiceminister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusze i eksperci za zniesieniem limitu inwestycji OFE

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 14:24
Zaproponowane we wtorek przez szefa resortu pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza zniesienie 75 proc. limitu inwestycji OFE w akcje będzie korzystne dla przyszłych emerytów.
rozwiń zwiń