X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamieszanie wokół emerytur. Fedak: takie były możliwości budżetu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 12:58
Rząd naprawia błąd z poprzedniej kadencji. Ministrowie zajęli się projektem ustawy o emeryturach, których wypłatę zawieszono. Trybunał Konstytucyjny uznał, że wstrzymanie wypłaty emerytur jest niezgodne z konstytucją.
Audio
  • Jolanta Fedak o zawieszonych emeryturach (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Jolanta Fedak
Jolanta FedakFoto: W. Kusiński/PR

Chodzi o przepisy, które w poprzedniej kadencji przygotował resort pracy pod kierownictwem Jolanty Fedak. Dotyczyły one zakazu łączenia pensji z emeryturą. Na podstawie tych przepisów ZUS od października 2011 roku zawiesił wypłacanie świadczeń osobom, które skorzystały z możliwego wtedy przejścia na emeryturę bez rezygnowania z pracy na etacie. Teraz budżet państwa będzie musiał wypłacić te pieniądze wraz z odsetkami.

Jak wyjaśniła w audycji "Z kraju i ze świata" w radiowej Jedynce była minister pracy Jolanta Fedak z PSL nie można tej sprawy traktować tak, że ktoś czegoś nie zauważył, nie przewidział wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w 2011 roku uznał, że przepisy te są niekonstytucyjne.
- Trzeba mieć na uwadze to, że w 2010 roku, kiedy rząd uchwalał tę ustawę sytuacja budżetowa była niezwykle trudna. Ważyły się losy tego, czy przekroczymy progi ostrożnościowe. Po prostu to były przepisy dostosowane do sytuacji - podkreślił gość Przemysława Szubartowicza.
Fedak zapytana o to, czy czuje się odpowiedzialna za całą sytuację, powiedziała, że "minister pracy nie uchwala ustaw, przepisy uchwalił rząd, kierując się racjonalnymi przesłankami, możliwościami budżetu".

Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Przemysław Szubartowicz.

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ZUS zwróci emerytury z 32 procentowym podatkiem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 08:30
W przyszłym roku ZUS wypłaci skumulowane, wcześniej wstrzymane świadczenia emerytalne. A fiskus sporo sobie potrąci - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeśli chcesz sprawdzić stan swojego konta w ZUS, możesz to zrobić przez Internet

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 11:31
Przedsiębiorcy, pracownicy i emeryci mogą już wszystkie swoje sprawy załatwić poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka milionów osób może mieć niższe emerytury

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 12:16
Każdy chce mieć wysoką emeryturę. Nie każdy jednak dba, by tak właśnie było. Brak wyliczonego kapitału początkowego oznacza mniejsze wypłaty w przyszłości.
rozwiń zwiń