Piotr Ikonowicz: sąd chciał zamknąć mi usta

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 13:42
Piotr Ikonowicz uważa, że wyrok w jego sprawie został wydany na polityczne zamówienie. - Najważniejszym trwałym efektem tego skazania jest fakt, że figuruję w rejestrze skazanych i nie mogę nawet zostać radnym - powiedział gość radiowej Jedynki.
Audio
  • Piotr Ikonowicz: sąd chciał zamknąć mi usta (Jedynka/Z kraju i ze świata)
Piotr Ikonowicz
Piotr IkonowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Mafia już teraz nie zajmuje się amfetaminą, bo woli nieruchomości. Mówimy o czyścicielach kamienic, którzy kupują roszczenia, to jest nowy rodzaj zorganizowanej przestępczości mieszkaniowej, ale na końcu tego łańcucha są rodzice i dzieci lądujący na ulicach - powiedział gość magazynu "Z kraju i ze świata".

Według Ikonowicza sąd tym wyrokiem chciał zamknąć mu usta i wyrzucić poza nawias życia publicznego. - Najważniejszym trwałym efektem tego skazania jest fakt, że figuruję w rejestrze skazanych i nie mogę nawet zostać radnym - powiedział gość radiowej Jedynki.

Kilkanaście dni w areszcie

Piotr Ikonowicz przebywał w Areszcie Śledczym na Olszynce Grochowskiej od 30 października. Trafił tam w związku ze sprawą z 2000 roku. Będąc wówcza posłem blokował eksmisję pary starszych mieszkańców Warszawy. Właściciel lokalu oskarżył go o naruszenie nietykalności cielesnej. W 2008 roku został skazany na prace społeczne. Ikonowicz wniósł, by zamieniono mu tę karę na grzywnę, a następnie odmówił jej zapłacenia. W tej sytuacji karę zamieniono na 90 dni aresztu. Ikonowicz miał rozpocząć odbywanie kary 14 października, ale nie stawił się do więzienia.

30 października został do niego doprowadzony przez policję.

Ikonowicz twierdził, że został skazany w stronniczym procesie i uważa się za więźnia politycznego. W areszcie podjął głodówkę, aby - jak mówił - zwrócić uwagę na sytuację osób eksmitowanych na bruk. Zapowiada też wniosek o rewizję wyroku i  twierdzi, że ma do tego podstawy.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

to

Czytaj także

Głodówka Ikonowicza: jestem więźniem politycznym

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 22:05
Piotr Ikonowicz głoduje w więzieniu na rzecz osób eksmitowanych ze swoich mieszkań. Założyciel Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej trafił w środę na 90 dni za kraty, gdzie ma odbyć karę za akcję obrony eksmitowanych lokatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikonowicz wyjdzie z aresztu? Wniosek o dozór elektroniczny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 20:20
Dyrektor aresztu, w którym przebywa Piotr Ikonowicz, zwrócił się do sądu o zamianę orzeczonej wobec niego kary aresztu na dozór elektroniczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Ikonowicz na wolności

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 16:43
Przed warszawskim aresztem czekali na niego żona, przyjaciele i przedstawiciele Twojego Ruchu. - Wyleniuchowałem się w areszcie i teraz zabieram się do pracy - powiedział Ikonowicz dziennikarzom.
rozwiń zwiń