X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwolnienie Anny Walentynowicz. "Nie ugięłam się pod represjami"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 10:11
Żniwa, urlopy i wyrabiane plany produkcyjne - te tematy dominowały w polskich mediach na początku sierpnia 1980 roku. Gdańsk żył jednak innym wydarzeniem...
Audio
  • Kronika narodzin Solidarności - odc. 4 (Sygnały dnia/Jedynka)
Hasło do strajku w obronie działaczki Wolnych Związków Zawodowych Anny Walentynowicz dał Lech Wałęsa. Oboje na zdjęciu z października 1980 roku podczas wizyty delegacji Solidarności w Krakowie
Hasło do strajku w obronie działaczki Wolnych Związków Zawodowych Anny Walentynowicz dał Lech Wałęsa. Oboje na zdjęciu z października 1980 roku podczas wizyty delegacji "Solidarności" w KrakowieFoto: PAP/CAF Maciej Sochor

8 sierpnia, pięć miesięcy przed emeryturą, ze Stoczni Gdańskiej im. Lenina zwolniona została wieloletnia pracownica Anna Walentynowicz. - Dla nas było rzeczą oczywistą, że w obronie kolegi związkowca rzuca się wszystkie siły, to znaczy zachowuje się przyzwoicie, nie bacząc na konsekwencje - wspomina reakcję stoczniowców Andrzej Gwiazda.

Czytaj więcej >>>
solidarność663flickr.jpg
36. rocznica Sierpnia '80

Zapadła decyzja o rozpoczęciu strajku, który ruszył 14 sierpnia. Jednym z dwóch pierwszych postulatów było przywrócenie działaczki do pracy. - Stoczniowcy uważali za swój obowiązek bronić mnie. Zrozumieli, że broniąc jednego człowieka, każdy broni swojej godności i wolności - mówiła współzałożycielka NSZZ "Solidarność" Anna Walentynowicz.

Widoku takich tłumów jednak się nie spodziewała...

***

Przygotowała: Katarzyna Pilarska

Data emisji: 13.08.2015

Godzina emisji: 7.50

"Kronika narodzin Solidarności" została wyemitowana w "Sygnałach dnia"

W materiale wykorzystano fragmenty nagrań ze zbiorów Archiwum Komisji Krajowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" oraz Archiwum Polskiego Radia.

asz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Walentynowicz - nieustraszona bohaterka Sierpnia ’80

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 01:02
Jej nazwisko weszło na trwałe do historii polskiego ruchu robotniczego. Swoją bezkompromisową, prostolinijną postawą, uczciwością i stale wyrażanym dążeniem do prawdy zaskarbiła sobie szacunek i wielką popularność wśród robotników, ściągając jednocześnie na siebie prześladowanie i nienawiść władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SB chciała otruć Annę Walentynowicz. Po latach sprawa znajdzie finał w sądzie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 14:39
Próba usiłowania otrucia działaczki Solidarności Anny Walentynowicz może po latach znaleźć swój finał w sądzie. Instytut Pamięci Narodowej skierował do radomskiego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko trzem oficerom Służby Bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Bujak – opozycjonista z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 18:00
- Mój ojciec był żołnierzem AK. Tradycja konspiracyjnej walki cały czas gdzieś tam więc w rodzinie była – mówi bohater trzeciego odcinka cyklu "Ludzie Sierpnia - Ludzie Solidarności".
rozwiń zwiń