X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Frasyniuk – chłopak w jeansowej kurtce

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2015 18:19
26 sierpnia 1980 roku we Wrocławiu stają tramwaje i autobusy. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego rozpoczynają strajk solidarnościowy ze stoczniowcami. Był wśród nich 26-letni Frasyniuk.
Audio
  • Ludzie Sierpnia - Ludzie Solidarności: Władysław Frasyniuk (Popołudnie z Jedynką)
Władysław Frasyniuk (pierwszy od prawej) wstąpił do Solidarności w 1980 roku. Został przewodniczącym zarządu Regionu Dolny Śląsk
Władysław Frasyniuk (pierwszy od prawej) wstąpił do Solidarności w 1980 roku. Został przewodniczącym zarządu Regionu Dolny Śląsk Foto: PAP/CAF/Adam Hawałej

- Strajk wywołali bracia Surowcowie. Wjechali autobusem w bramę i zabarykadowali ją. To był prosty i czytelny przekaz. Od tego momentu wszystko stało się jasne. Okazało się, że wszyscy na tę chwilę czekali – wspomina Władysław Frasyniuk.

Frasyniuk wyróżniał się podczas strajku. – Był młodym, energicznym człowiekiem, zawsze chodził w jeansowej kurtce – mówi Stanisław Huskowski, współorganizator Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w zajezdni nr 7 we Wrocławiu.

Czytaj więcej >>>
solidarność663flickr.jpg
36. rocznica Sierpnia '80

Władysław Frasyniuk dostał tę kurtkę od rodziny swojej żony z Niemiec - w Polsce jeansy można było wtedy kupić jedynie w pewexie za dolary. Wyróżniała go zresztą nie tylko kurtka…

***

Przygotował: Krzysztof Horwat

Data emisji: 13.08.2015

Godzina emisji: 15.48

Czwarty odcinek cyklu "Ludzie Sierpnia - Ludzie Solidarności" został wyemitowany w audycji "Popołudnie z Jedynką".

tj/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Walentynowicz - nieustraszona bohaterka Sierpnia ’80

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 01:02
Jej nazwisko weszło na trwałe do historii polskiego ruchu robotniczego. Swoją bezkompromisową, prostolinijną postawą, uczciwością i stale wyrażanym dążeniem do prawdy zaskarbiła sobie szacunek i wielką popularność wśród robotników, ściągając jednocześnie na siebie prześladowanie i nienawiść władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Bujak – opozycjonista z urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 18:00
- Mój ojciec był żołnierzem AK. Tradycja konspiracyjnej walki cały czas gdzieś tam więc w rodzinie była – mówi bohater trzeciego odcinka cyklu "Ludzie Sierpnia - Ludzie Solidarności".
rozwiń zwiń