X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak być dobrą babcią, a nie matką dla wnuków?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 02:12
Matka młodej matki nie zawsze umie dobrze zbudować relację z córką. - Pojawienie się wnuka może być szansą na naprawienie błędów z przeszłości z własnym dzieckiem - mówi psycholog Justyna Dąbrowska.
Audio
  • Jak nie pomylić roli matki z babcią? (Problem z głowy/ Jedynką)
Matka młodej matki nie zawsze umie dobrze zbudować relacje z córką. - Pojawienie się wnuka może być szansą na naprawienie błędów z przeszłości z własnym dzieckiem - mówi psycholog Justyna Dąbrowska
Matka młodej matki nie zawsze umie dobrze zbudować relacje z córką. - Pojawienie się wnuka może być szansą na naprawienie błędów z przeszłości z własnym dzieckiem - mówi psycholog Justyna DąbrowskaFoto: Glow Images/ East News

Budowanie relacji z córką, która staje się matką nie zawsze jest łatwe. Część babć narzuca swój styl wychowania i udziela złotych rad, nawet gdy nikt o to nie pyta. Tak było w przypadku rozmówczyni Niny Harbuz-Karczmarewicz, która stale była korygowana w kwestii wychowania dziecka przez swoją rodzicielkę. - Zachowanie mojej mamy obniżało poczucie mojej wartości jako matki, szczególnie w sytuacji, w której nie czułam się pewna. Było to moje pierwsze dziecko, byłam bardzo młoda i miałam wątpliwości, czy postępuję dobrze; nie wiedziałam, czy mam prawo mieć do niej żal, pretensje - opowiada.

Co można odczuwać jako nadużycie w pomocy ofiarowanej przez babcie? Jak można rozwiązać tego typu problemy? Czego można się dowiedzieć o sobie, gdy pojawia się młode pokolenie? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Gość: Justyna Dąbrowska (psycholog i psychoterapeutka)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 23.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odejście dzieci z domu to ciężka próba dla związku

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 02:58
Związki, które mają na swoim koncie duże doświadczenie i długi staż stają przed wyzwaniem, jakim jest opuszczenie domu przez dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obżarstwo technologiczne niszczy kontakty międzyludzkie

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:20
Kiedyś było łatwiej, bo nie było tylu konkurentów do spotkania z drugim człowiekiem. - Aby być częścią wspólnoty, trzeba było razem spędzać czas opowiadając, śpiewając -  mówi dr Martyna Goryniak z Laboratorium Psychoedukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współuzależnienie. "Przyznanie się to połowa sukcesu"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:28
- W jego obronie krzywdziłam własne dzieci. Wyprowadzała go z domu policja, a ja o niego walczyłam. Wydawało mi się, że robię dobrze - o emocjach i zachowaniu osoby współuzależnionej opowiada pani Zofia.
rozwiń zwiń