"Polskie piekło" - płyta dla inteligentnych słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 13:55
- Tworząc coś nie kalkuluję, czy to się będzie komuś podobać. Nie potrafiłbym zresztą ocenić, co może trafić w gusta słuchaczy. Ich wybory są dla mnie zupełnie niezrozumiałe - mówi Dariusz Dusza, lider zespołu Redakcja.
Audio
  • Dariusz Dusza o płycie "Polskie piekło" założonego przez siebie zespołu Redakcja (Leniwa niedziela/Jedynka)
- Od dłuższego czasu nie trzymam się jednego konkretnego gatunku. Zresztą już za czasów Śmierci Klinicznej łączyliśmy punk rocka z reggae i nową falą - mówi Dariusz Dusza o płycie Polskie piekło
- Od dłuższego czasu nie trzymam się jednego konkretnego gatunku. Zresztą już za czasów Śmierci Klinicznej łączyliśmy punk rocka z reggae i nową falą - mówi Dariusz Dusza o płycie "Polskie piekło"Foto: materiały promocyjne

Wydana właśnie płyta formacji Dariusza Duszy, znanego z występów m.in. w punkowej Śmierci Klinicznej i zespole Shakin' Dudi, nosi tytuł "Polskie piekło". - Pochodzi on od utworu, który zrobiłem jeszcze w 1988 roku. Przyznaję, że jest nośny. Natomiast w wersji tekstowej te utwory nie odwołują się do konkretnego dnia i godziny, do konkretnej sytuacji. Są trochę na wyższym poziomie ogólności. Jak każdy tekst, można je różnie interpretować - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Dariusz Dusza jest autorem większości tekstów na "Polskim piekle". - W czterech utworach, akurat takich ważnych i chyba dość przebojowych, pomagał mi wokalista Adam Antosiewicz - podkreśla muzyk.

W audycji opowiada on również, jak zaczęła się jego współpraca z Irkiem Dudkiem i dlaczego Śmierć Kliniczna miała burzliwą, ale krótką karierę.

***

Tytuł audycji: Leniwa niedziela

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Dariusz Dusza (gitarzysta, autor tekstów, lider zespołu Redakcja)

Data emisji: 21.02.2016

Godzina emisji: 10.30

pg/kul

Czytaj także

Zespół Believe wraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 15:31
Dwa lata po premierze płyty "The Warmest Sun in Winter", grupa opublikowała swój najnowszy utwór. Nosi on tytuł "Veils" i zapowiada siódmy album w dorobku zespołu, który ukaże się wiosną 2016 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Jaryczewski: utrata głosu uratowała mi życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 12:25
- Gdy zamilkłem, wreszcie potrafiłem posłuchać innych. Zaczęło do mnie docierać, że mam problem z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wcześniej wszystko mi się mieszało: Bóg, diabeł, gwiazdor i szmata. To był potworny kocioł - mówi artysta.
rozwiń zwiń