Nowa perspektywa finansowa dla polskiej nauki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 17:13
Rozpoczęła się nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. W poprzedniej Fundacja Nauki Polskiej przygotowała kilka interesujących programów. Nie inaczej jest i teraz.
Audio
Agenda badawcza, obok precyzyjnie określonego problemu badawczego, powinna cechować się nowatorskim i konkurencyjnym podejściem do jego rozwiązywania
Agenda badawcza, obok precyzyjnie określonego problemu badawczego, powinna cechować się nowatorskim i konkurencyjnym podejściem do jego rozwiązywaniaFoto: Pixabay.com/domena publiczna

Fundacja przedstawiła nowe programy dla polskich (i nie tylko) badaczy, które będą finansowane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Czytaj także
naukowcy nauka 1200 glow.jpg
W nauce "inność" jest pożądana

Zapowiada się, że hitem tegorocznej oferty programowej, która została przygotowana dla środowiska naukowego będą Międzynarodowe Agendy Badawcze. Na czym będą polegały? Jak można zdobyć dofinansowanie badań? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Naukowy zawrót głowy

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: prof. Krystian Jażdżewski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (szef Zakładu Medycyny Genomowej, w którym prowadzi się badania nad stworzeniem nowych, molekularnych metod diagnostycznych niektórych nowotworów,tj. rak tarczycy, rak jelita grubego, rak wątroby), dr Tomasz Poprawka (zastępca dyrektora FNP ds. działalności programowej)

Data emisji: 22.02.2016

Godzina emisji: 21.37

ag/tj

Czytaj także

Polska będzie rajem dla zagranicznych naukowców?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 13:30
- Nie chcemy żeby powstające centra kopiowały instytucje już istniejące na świecie. Liczymy także, że zastosują nowatorskie podejście do prowadzonych badań, dzięki którym polska nauka i ośrodek, który powstanie, staną się rozpoznawalne na świecie - mówi Kinga Słomińska, kierownik ds. Międzynarodowych Agend Badawczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół, który bada tajemnice mikro- i nanoświatów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:25
- Moją ambicją było stworzenie środowiska badawczego - mówi prof. Teodor Gotszalk, laureat programów TEAM i MISTRZ Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń