Rzecznik PO: do głosowania na dwie ręce mogło dochodzić wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 13:27
- Nie dostaliśmy pełnych nagrań monitorujących pracę posłów z kamer wewnętrznych Sejmu – mówił w radiowej Jedynce Jan Grabiec.
Audio
  • Jan Grabiec obawia się, że do "głosowania na dwie ręce" mogło dochodzić już wcześniej (W samo południe/Jedynka)
Jan Grabiec
Jan GrabiecFoto: Wojciech Kusiński/PR

Rzecznik Platformy Obywatelskiej krytykuje sytuację, która miała miejsce podczas głosowania nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Wtedy to posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan zagłosowała w imieniu klubowego kolegi Kornela Morawieckiego. Sprawą zajmuje się prokuratura.

- Chcieliśmy tę sprawę wyjaśnić jeszcze w czwartek, niestety nie dostaliśmy pełnych nagrań monitorujących pracę posłów z kamer wewnętrznych Sejmu. Liczymy, że marszałek udostępni je nam dzisiaj i wtedy będzie można ocenić, czy takie głosowanie nie przydarzyło się jeszcze któremuś z posłów, co oznaczałoby, że całe to głosowanie było nie tylko dotknięte wadą w postaci naruszenia prawa, przestępstwem, ale że, być może, wynik ogłoszony przez marszałka powinien być zupełnie inny – przekonywał Jan Grabiec.

Gość audycji mówił też o tym, czy istnieje sojusz między Kukiz’15 a PO i Nowoczesną i odniósł się do informacji prasowych, że partię Ryszarda Petru finansowali m.in członkowie rady nadzorczej TVN.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Samuel Pereira

Gość: Jan Grabiec (poseł i rzecznik Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 18.04.2016

Godzina emisji: 12.33

pp/pg

Czytaj także

„Głosowanie na dwie ręce” w Sejmie. Prezydent odniesie się do listu marszałka Sejmu we wtorek

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 11:55
We wtorek rano prezydent zapozna się z listem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w sprawie czwartkowego głosowania nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK, i wtedy się do niego odniesie - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.
rozwiń zwiń