X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróże służbowe. Czy dojazd wlicza się do czasu pracy?

Jak liczyć czas pracy podczas podróży służbowej - czy dojazd do innego miasta zalicza się do godzin pracy? Te wątpliwości rozwialiśmy w audycji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/l i g h t p o e t
O Audycji

Przyjrzyjmy się następującemu przykładowi: pracownica zatrudniona jest na cały etat w godzinach 7-15, a pracodawca zlecił jej wyjazd służbowy poza miejsce zamieszkania. Musiała wyjechać już o 3 rano, na miejsce dotarła o 7, o 8 do 15 brała udział w spotkaniu. Pół godziny później wyruszyła do domu, gdzie dotała po 20. Ile czasu trwała jej wynagradzana praca?

- Mimo, że pracownica była bardzo długo poza swoim miejscem zamieszkania, to jednak czas, za który otrzyma wynagrodzenie, to okres do 7 do 15. Do czasu pracy nie możemy wliczyć dojazdu ani powrotu, bo odbył się on poza godzinami jej pracy. Gdyby podróż odbyła się między 7 a 15, to zaliczałaby się do czasu pracy - wyjaśnia mec. Anna Golenia.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mec. Anna Golenia (kancelaria Kochański, Zięba i Partnerzy)

Data emisji: 19.05.2018

Godzina emisji: 15.29

mg

Playlista