Niezastąpiona mediacja

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 16:01
Większość z nas słyszała o mediacji i rozumie ją jako rozmowę mającą na celu dojście do porozumienia. Ważne jest, by pamiętać, że mediacje mogą zastąpić sąd.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Mediacja musi przede wszystkim przebić się do świadomości Polaków, że jest to sposób, który jest tańszy niż sąd, szybszy, powoduje mniej stresu. Popularność mediacji w Polsce rośnie. Zauważamy, że coraz więcej osób rozumie, czym jest mediacja – powiedział mec. Robert Sowiński.

W jaki sposób powinna przebiegać prawidłowa mediacja? Czy warto korzystać z mediacji online? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mec. Robert Sowiński (główny mediator Izby Gospodarki Elektronicznej)

Data emisji: 2.06.2018

Godzina emisji: 15.30

abi

Czytaj także

„Pracodawca marzeń” w oczach Polaków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 09:00
- Rynek pracownika sprawia, że dokonujemy analizy tego, jakie aspekty pracy definiują  atrakcyjnego pracodawcę. Nie zawsze ma to związek z wynagrodzeniem. Wynagrodzenie zawsze jest na pierwszym miejscu, ale gdy mamy do wyboru dwie firmy o dokładnie takich samych, atrakcyjnych, warunkach finansowych zaczynamy szukać innych aspektów jak np. kwestii związanych z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Ten czynnik jest coraz częściej wskazywany przez badanych – powiedział w audycji Społeczny Punkt Widzenia Mateusz Żydok z firmy Randstad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest prawo zasiedzenia?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 16:13
Prawo zasiedzenia cieszy się dużym zainteresowaniem, a nie zawsze jest właściwie rozumiane i interpretowane.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

300+. Czy wyprawki dla uczniów realnie wesprą szkolnictwo?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 18:00
Prawo i Sprawiedliwość zapowiada dotacje do wyprawkek szkolnych w wysokości 300 zł na każdego ucznia. Pomysł ten skomentiwali uczestnicy "Debaty Jedynki" - przedstawiciele studentów, młodych pracowników i pracodawców.
rozwiń zwiń