X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiana nazwiska - prawne zawiłości

Do zmiany nazwiska najczęściej dochodzi po zawarciu związku małżeńskiego, a sprawa wydaje się oczywista - najczęściej to kobieta przyjmuje nazwisko męża lub łączy je z nazwiskiem panieńskim.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Stefan foto video
O Audycji

Jednak możliwości w tym zakresie są o wiele szersze.

- Ustawodawca przewidział dla małżonków trzy opcje. Mogą oni wybrać wspólne nazwisko, które jest nazwiskiem jednego z nich, mogą zachować swoje dotychczasowe nazwiska lub połączyć swoje dotychczasowe nazwisko z nazwiskiem współmałżonka. Kolejność członów nie ma znaczenia - wyjaśnia mec. Weronika Magdziak.

Czy ktoś, kto ma już podwójne nazwisko, ale rozwiódł się i chce wziąć kolejny ślub, może dodać do nazwiska trzeci człon? Czy można nosić podwójne nazwisko składające się z nazwisk byłego i obecnego męża? Jak powrócić do nazwiska panieńskiego po ślubie? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mec. Weronika Magdziak (kancelaria Kochański, Zięba i partnerzy)

Data emisji: 9.06.2018

Godzina emisji: 15.29

mg

Playlista