Darius. Malarz, którego sztuka budzi wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 09:09
W kolejnej audycji z cyklu "Wieczór z historią" Lech Makowiecki rozmawiał z Dariuszem Kaletą, malarzem inspirującym się historią Polski, twórcą m.in. cyklów: "Moja sarmacja", "Magiczny Lechistan".
Audio
  • Z Dariuszem Kaletą rozmawiał Lech Makowiecki (Twarzą w twarz/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dariusz Kaleta skończyl Akademię Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem realistycznym. Porównuje się go do takich artystów jak Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański. Krytycy zaznaczają, że jego sztuka pobudza wyobraźnię. – W moich cyklach chodzi głównie o to, by pokazać kawałek naszej historii, ale w sposób nieco odmienny – mówił malarz.

Gość audycji jest również miłośnikiem husarii. – Nie wiem, czy husarię można nazwać modą. Myślę, że to raczej wybór serca, ducha. To również bogactwo wizualne - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.   

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Dariusz Kaleta pseud. Darius (malarz)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 23.05

abi

Czytaj także

Dr Karol Nawrocki: Polacy mają do opowiedzenia światu historię

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 13:32
Zdaniem Lecha Makowieckiego, cierpienie całej Europy przytłaczało polskie doświadczenia wojenne. Współcześnie istnieją instytucje, które mają przybliżać światu polskie przeżycia II wojny światowej. Jedną z nich jest Muzeum II wojny światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Basti" i jego muzyczna droga śladami historii

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 23:05
- Kiedy mówimy o naszych bohaterskich walkach i bitwach, coś mnie łechce w sercu. Wierzę, że kiedy zajdzie taka potrzeba, wszyscy staniemy murem - mówi raper Zbigniew "Basti" Woźniak.
rozwiń zwiń