X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksandra Konieczna: Skończenie szkoły teatralnej jeszcze o niczym nie świadczy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 09:45
Aleksandra Konieczna to aktorka, która przeszła twórczą ewolucję zaczynając w teatrze, a kończąc na filmie. Otrzymała nominację do Polskich Nagród Filmowych Orły 2019 za rolę Igi Cembrzyńskiej w filmie "Jak pies z kotem".
Audio
  • Aleksandra Konieczna opowiada o swojej przygodzie z teatrem i filmem. (Kulturalna Jedynka/Jedynka)
Aleksandra Konieczna w Jedynce.
Aleksandra Konieczna w Jedynce.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Aktorka nie miała łatwego startu. - Chodziłam do liceum, w którym usłyszałam, że powinnam zdawać do szkoły teatralnej. Pochodzę z nieinteligenckiej, prostej rodziny i nie mogę powiedzieć, że otrzymałam od niej wsparcie. Na wieść o moich planach co do zdawania do szkoły teatralnej, moja rodzina zareagowała sporym zdziwieniem. Dla mnie oznaczało to spełnienie marzeń, choć skończenie tego typu szkoły jeszcze o niczym nie świadczy i nie musi być gwarancją sukcesu - mówi Aleksandra Konieczna.

O tym, jak otrzymała rolę Igi Cembrzyńskiej w filmie "Jak pies z kotem" mówi - Nie zdawałam sobie sprawy w jak trudną lekcję wchodzę. Czułam, że coś wisi w powietrzu, a ja muszę dowiedzieć się, co tak bardzo nie daje mi spokoju. Aby rozwiać wątpliwości, poprosiłam samą Igę Cembrzyńską o rozmowę i wtedy zrozumiałam, że świadomie obsadziła mnie w tej roli i bardzo akceptuje mnie jako aktorkę. Uspokoiło mnie to - wspomina.

Jak wyglądała droga teatralna i filmowa aktorki? Z czego musiała zrezygnować Aleksandra Konieczna na rzecz dalszego rozwoju? Jak wyglądało jej spotkanie z Igą Cembrzyńską?

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska 

Goście: Aleksandra Konieczna

Data emisji: 08.02.2019

Godzina emisji: 21.10

K.A/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wania, Sonia, Masza i Spike" na deskach Teatru Polonia

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 13:41
Wania i jego adoptowana siostra Sonia, rodzeństwo w średnim wieku, dzielą dom po rodzicach w Bucks County w Pensylwanii. W idyllicznej scenerii domu na wzgórzu na tarasie z pięknym widokiem na staw popijają poranną kawę. Mają imiona bohaterów Czechowa nadane przez rodziców – entuzjastów teatru. Wania i Sonia nigdy nie musieli dorosnąć. Opiekowali się teraz już zmarłymi rodzicami, nie mają pracy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Zieliński: uchwycenie równowagi jest bardzo ważne

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 14:06
W "Kulturze przy kawie" aktor Wojciech Zieliński opowiada o najnowszych wyzwaniach, o tym, dlaczego chętniej wybiera "kolorowe" role oraz o poszukiwaniu życiowej równowagi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska. Bez wolności nie ma twórczości

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 13:38
Festiwal "Śleboda/Danutka" w Lublinie powstał na cześć nieżyjącej już aktorki - Danuty Szaflarskiej, która uznawała wolność za najwyższą wartość w sztuce. Jak wygląda program festiwalu i czym może zaskoczyć swoich gości?
rozwiń zwiń