X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pamięci krytyka muzycznego Stanisława Dybowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 08:55
Audycję poświęciliśmy pamięci zmarłego w miniony poniedziałek 25 marca krytyka muzycznego, autora wielu audycji radiowych, książek i publikacji - Stanisława Dybowskiego.
Audio
  • Wspomnienie krytyka muzycznego Stanisława Dybowskiego (Koncert chopinowski/Jedynka)
Stanisław Dybowski
Stanisław DybowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Powtórzyliśmy jeden z "Koncertów chopinowskich" sprzed 10 lat, w którym brał udział.Tematem audycji były wtedy mazurki Pauliny Viardot (1821-1910) oparte na chopinowskich mazurkach, które Stanisław Dybowski, jako pomysłodawca i producent, w 1995 roku opublikował w komplecie po raz pierwszy w historii fonografii, nakładem prowadzonego przez siebie wydawnictwa – Selene. Do nagrania poprosił wtedy zwyciężczynię prestiżowego Międzynarodowego Konkursu im. Królowej Elżbiety w Brukseli, absolwentkę warszawskiej Akademii Muzycznej - Agatę Wiński (Wiśniewską) oraz znakomitego chopinistę, wychowanka prof. Andrzeja Jasińskiego w katowickiej AM – Jerzego Sterczyńskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 31.03.2019

Godzina emisji: 23.07

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin na żywo" - koncert Bogdana Czapiewskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:45
Usłyszeliśmy: Rondo c-moll op. 1, trzy Nokturny: Des-dur op. 27 nr 2, c-moll op. 48 nr 1 i G-dur op. 37 nr 2, trzy Walce: As-dur op. 69 nr 1, cis-moll op. 64 nr 2 i Es-dur op. 18, Scherzo b-moll op. 31 oraz Poloneza -Fantazję As-dur op. 61.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partnerzy w życiu i w muzyce. Spotkanie z Agatą Kielar-Długosz i Łukaszem Długoszem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:24
- Cieszę się, że muzyka fletowa, choć może w przeszłości nie była jakoś mocno eksponowana, teraz zaczyna walczyć o swoje miejsce w świecie – powiedział na antenie Jedynki flecista Łukasz Długosz. Razem z Agatą Kielar-Długosz tworzą muzyczne małżeństwo, które koncertuje i nagrywa na całym świecie.
rozwiń zwiń