X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jutro albo pojutrze". Nominowany do Oscara dokument na ekranach polskich kin

Pierwszy weekend kwietnia to kilka ciekawych premier filmowych. Wśród nich amerykański dokument o wchodzeniu w dorosłość trzech chłopaków z niewielkiego miasta w Illinois. Obraz był nominowany w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mat.promocyjne
O Audycji

Trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich. Każdy z nich ma własne demony, z którymi musi zmierzyć.

- To opowieść o dojrzewaniu młodych mężczyzn i sile przyjaźni. To bardzo wrażliwie zobaczona i opowiedziana historia - mówi w "Magazynie Bardzo filmowym" Michał Montowski. 

- To gorzki i surowy portret dzisiejszej Ameryki - wtóruje mu Artur Cichmiński. - To film o odkrywaniu w sobie dojrzałości, a deska jest takim antidotum na tę rzeczywistość i czymś, co pozwala im przetrwać w otoczeniu, które raczej utrudnia niż ułatwia czerpanie z życia pełnymi garściami. Nominacja do Oscara absolutnie nie zaskakuje - dodaje. 


Michał Montowski i Artur Cichmiński mówili także o filmach: "Schyłek dnia", "Wilcze echa", "Yomeddine. Podróż życia", "Berlin-Barcelona", "Powrót" oraz "Shazam!". 


***

W audycji wspominaliśmy także zmarłego 2 kwietnia wybitnego reżysera i scenarzystę Andrzeja Trzos-Rastawieckiego. Mówiliśmy także o trwającym od 5 do 14 kwietnia Festiwalu Wiosna Filmów. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy), Michał Myśliński (dyrektor programowy Festiwalu Wiosna Filmów)

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 21.11

kh


Playlista
  • Iggy Pop, - The Passenger
  • ADELE - Skyfall
  • The Doors, - People Are Strange