Jarosław Jakimowicz: popularność także bywa uzależniająca

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 12:22
Jarosław Jakimowicz to aktor, który - jak sam mówi - wychowanie zawdzięcza swoim dziadkom. W "Ocalonych" opowiada o tym, jakie życiowe maksymy zaszczepił mu dziadek, co spowodowało, że musiał szybko dorosnąć i dlaczego nie pochłonęła go "ciemna strona popularności".
Audio
  • Jarosław Jakimowicz opowiada o swoim życiu (Ocaleni/Jedynka)
Jarosław Jakimowicz
Jarosław JakimowiczFoto: Rafał Guz/PAP

Ojciec aktora był alkoholikiem i zmarł w wieku 41 lat. Matka z małym Jarkiem wróciła do swoich rodziców, którzy otoczyli chłopca ciepłem i zajęli się jego wychowaniem. Jarosław Jakimowicz ze szczególnym sentymentem wspomina swojego dziadka Czesława, który pomimo tego, że "nigdy nie okazywał uczuć biorąc na kolana", to uczył radosnego patrzenia na świat i nigdy nie wracał do domu pijany. - To dziadkowie uchodzili za moich rodziców - mówi aktor.

Gość Jedynki opowiada, że mając 19 lat uciekł z Polski i wrócił dopiero po czterech latach. Ocenia to doświadczenie, jako prawdziwą lekcję życia, gdyż znalazł się zupełnie sam w mieście, którego wcześniej nie znał. Uważa, że ten czas spowodował, że przestał być już dzieckiem, gdyż musiał zacząć zmierzać się z życiowymi problemami na własną rękę. - Wtedy tak naprawdę rozpoczęło się moje dorosłe życie - przyznaje.  

Jarosław Jakimowicz mówi o momencie, w którym zaczął być znanym aktorem. Uważa, że spróbował wszystkich możliwych pokus, które związane były z popularnością. Sławę porównał do boksera, który po mocnym ciosie snuje się po ringu i od niego zależy, czy będzie walczył dalej, czy się przewróci. - Popularność również bywa uzależniająca i każdemu wali po głowie - twierdzi aktor przyznając, że po dawce szaleństwa nie było mu dane doświadczyć upadku. Zachęca do tego, aby cały czas pracować nad sobą, aby być uczciwym, prostolinijnym i honorowym człowiekiem. 

Jak wpłynęły na aktora liczne listy miłosne od fanek? Co zrobił z listami, w których ludzie zwierzali się mu z najskrytszych problemów? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Ocaleni w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: Jarosław Jakimowicz (aktor)

Data emisji: 7.05.2019

Godzina emisji: 23.05

K.A/kh


Czytaj także

Tomasz – seksoholik: Program 12 kroków był dla mnie objawieniem

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 23:55
Jak w każdy trzeci wtorek miesiąca w audycji "Ocaleni" odwołanie do roli, jaką w pokonaniu uzależnienia odegrał Program 12 kroków, który w tym roku bchodzi 80 rocznicę powstania. W radiowej Jedynce o kroku drugim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Dudkiewicz: depresja może stać się elementem ważnego doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:48
Podobnie, jak alkoholizm, narkomania i hazard – depresja, zwana również acedią,  jest chorobą umysłu, ciała i duszy. - Postrzegam depresję, jako formę odwróconej pychy, użalania się nad sobą. To po prostu trzeba przejść – mówił w audycji dziennikarz Rafał Dudkiewicz, zmagający się z depresją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współuzależnienie. Dźwiganie problemów pijącego

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 10:42
Czesław próbował ratować uzależnioną od alkoholu żonę, gdzie miłość początkowo przesłaniała mu istotę rodzinnego problemu. Dopiero dzięki zdecydowaniu się na terapię dla współuzależnionych zrozumiał, jak należy postępować z dotkniętą przykrą chorobą małżonką.
rozwiń zwiń