X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież Franciszek na rumuńskiej Bukowinie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 16:18
Papież Franciszek składający wizytę w Rumunii spotkał się w sobotę z dziesiątkami tysięcy osób w mieście Jassy w krainie Mołdawia. Wcześniej na ulicach miasta, w którym Franciszek odwiedził najpierw katedrę, zgromadziło się według danych lokalnego Kościoła około 100 tysięcy osób. 
Audio
  • Papież Franciszek na rumuńskiej Bukowinie (Świat Kresów/Jedynka)
Papież Franciszek w Rumunii
Papież Franciszek w RumuniiFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA

Ks. Stanisław Kucharek, proboszcz z polskiej osady Nowy Sołoniec powiedział, że bardzo cieszy się ze spotkania z Ojcem Świętym. - Jeszcze tak blisko z papieżem nie byliśmy - zaznaczył.

Bolek Majerik - polski rzeźbiarz i poeta z osady Plesza przyznał, że na Bukowinie "religia jest niczym krew". - Tutaj każdy chodzi do Kościoła - dodał.

Prezes Związku Polaków w Rumunii Gerwazy Longher powiedział z kolei, że dla Polaków żyjących w Bukowinie było zaszczytem, że mogli spotkać Ojca Świętego. Dodał też, że wierni solidnie przygotowali się do tego spotkania.

Z czego słynie rumuńska Bukowina? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Świat kresów 

Prowadzi: Krzysztof Renik 

Goście: Stanisław Kucharek (proboszcz z polskiej osady Nowy Sołoniec), Bolek Majerik (polski rzeźbiarz i poeta z osady Plesza) oraz Gerwazy Longher (prezes Związku Polaków w Rumunii)

Data emisji: 1.06.2019

Godzina emisji: 18.14

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rumunia: papież beatyfikował siedmiu biskupów - męczenników czasów komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 14:00
W ostatnim dniu wizyty w Rumunii papież Franciszek przewodniczył w mieście Blaj w Siedmiogrodzie beatyfikacji siedmiu greckokatolickich męczenników - biskupów czasów komunizmu. - Przeciwstawili się oni niewolniczemu systemowi ideologicznemu - mówił papież. 
rozwiń zwiń