X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez dziecko na wakacjach?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:08
Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W miastach organizowane są półkolonie, ale  młodociani często korzystają także z wyjazdów poza miejsce zamieszkania. Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez nasze pociechy? 
Audio
  • Kto odpowiada za szkody wyrządzone przez dzieci na wakacjach? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: altanaka/shutterstock.com

- Jeżeli mamy do czynienia z dziećmi w wieku od 0 do 13 lat, to za szkody przez nie wyrządzone odpowiadają osoby, które sprawują nad nimi nadzór w danej chwili. Gdy dziecko przebywa na kolonii czy półkolonii w szkole lub w innym miejscu wtedy odpowiadają nauczyciele i wychowawcy, którzy sprawują kontrolę nad młodocianym - powiedziała mecenas Katarzyna Ludwig. 

Gość audycji podkreśla, że inna sytuacja jest w przypadku dzieci, które ukończyły 13. rok życia. - Takie dziecko posiada ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Zawsze badamy czy taka osoba ma właściwe rozeznanie. Są dzieci, które rozwijają się wolniej i takie, które mają problemy emocjonalne - dodała Katarzyna Ludwig. 

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia dziecka na koloniach? Co jest zawarte w ustawie o działalności ubezpieczniowej?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek 

Gość: mecenas Katarzyna Ludwig 

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 11.13 

ans 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla dobra dziecka zabezpiecz dom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:57
Okazuje się, że najniebezpieczniejszym miejscem dla dzieci w wieku do 5 lat jest… rodzinny dom. Tam ulegają różnym wypadkom - poparzenia, zatrucia, urazy na skutek upadku lub uderzenia w jakiś mebel, porażenia prądem. 90 proc. wypadków można by było uniknąć, gdyby dom został odpowiednio zabezpieczony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co jest najważniejsze w byciu dobrym ojcem?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 19:11
Często mówi się, że córeczkom bliżej do matek, a synom do ojców. Jak się okazuje – nic bardziej mylnego. Jak być dobrym ojcem i nie zwariować od nadmiaru stereotypów i oczekiwań ze strony społeczeństwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po czym poznać, że plac zabaw jest bezpiecznym miejscem dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 14:15
Piaskownice pełne plastikowych zabawek, huśtawki i karuzele - to zaledwie część atrakcji wypełniających dziecięcy plac zabaw. Czy jako rodzice możemy mieć pewność, że korzystające z nich dzieci nie zrobią sobie krzywdy, a zarządzający placem dołożyli wszelkich starań, aby bawiące się maluchy mogły czuć się bezpiecznie?
rozwiń zwiń