X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emilian Kamiński: teatr to sacrum

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 14:19
- Życie nie jest łatwe. Dlatego teatr to takie miejsce, które ma dać oddech i katharsis - mówi Emilian Kamiński, aktor, reżyser, pisarz i założyciel Teatru Kamienica. Dlaczego prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzie drzewo, spłodzić syna i.... założyć teatr?
Audio
  • Emilian Kamiński o teatrze (Jedynka/ Czas pogody)
Emilian Kamiński
Emilian Kamiński Foto: Polskie Radio

Warszawski Teatr Kamienica działa już od 10 lat. Emilian Kamiński rozpoczął zmagania związane z jego założeniem wiele lat wcześniej.

- Ważne było, żeby nie poddać się. Byłem jedynym człowiekiem, który w to wierzył. Wtedy dużo grałem, byłem wziętym aktorem, ale brakowało wolności twórczej, żebym mógł przekazywać ludziom to, co mam w głowie i co chcę opowiedzieć o świecie - przyznaje gość Jedynki, tłumacząc powody założenia własnego teatru. 

- Staram się robić różny repertuar, ale taki, który nie będzie odbierał ludziom chęci do życia. Wielokrotnie to przeżyłem, że wychodząc z teatru, mówiłem: "Ojej, to wszystko nie ma sensu, jak tu było czarno, jak mi było źle. Czy nie zostałem oszukany?". To nie były dobre doświadczenia, dlatego postanowiłem, że mój teatr będzie inny… Będzie witalny, będzie bliższy mnie - przekazuje Emilian Kamiński.

Dlaczego w stanie wojennym Teatr Domowy, w który angażował się Emilian Kamiński, był bastionem wolności? Czego można będzie nauczyć się w powstającej szkole rzemiosła artystycznego? Którzy ludzie "siedzą na lewym ramieniu" Emiliana Kamińskiego i co mu mówią do ucha?

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Emilian Kamiński (aktor, reżyser, pisarz, założyciel Teatru Kamienica)

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 10.10

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emilian Kamiński: najbardziej lubię teatr

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 15:30
Aktor Emilian Kamiński jest człwiekiem wielu talentów. Ale - jak deklaruje - najbliżej mu do teatru. - To dla mnie najszlachetniejsza ze sztuk, bo biorę za nią odpowiedzialność - mówi w audycji "Nieznani znani".
rozwiń zwiń