Festiwal w Międzyzdrojach w hołdzie Stanisławowi Barei

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:52
Tegoroczna edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach jest dedykowana Stanisławowi Barei, którego 90. rocznicę urodzin mamy w tym roku. Dyrektor artystyczny festiwalu Olaf Lubaszenko zwraca uwagę, że filmy Barei śmieszą do dziś, ale są też pewną kroniką ówczesnych czasów.
Audio
  • Zapowiedź wydarzeń kulturalnych (Kultura przed snem/Jedynka)
Olaf Lubaszenko
Olaf LubaszenkoFoto: Piotr Piorun/PR

Stanisław Bareja będzie miał swój artefakt wśród wielkich polskiego kina. Jego filmy bawią do dziś. - Warto je również oglądać, jako obraz jakim społeczeństwem byliśmy kiedyś, w jakim żyliśmy kraju, ale też jako pewien rodzaj takiej moralnej refleksji - wyjaśnia Olaf Lubaszenko.  

- Udało nam się w tym roku zgromadzić parę wartościowych propozycji - mówi dyrektor artystyczny festiwalu. Zachęca, że w koncercie otwarcia będą śpiewane stare polskie piosenki w znakomitych wykonaniach m.in. Katarzyny Cerekwickiej, Anny Radwan, Sławomira Uniatowskiego, Kuby Badacha. Na festiwalu po raz pierwszy wystąpi zespół Lady Pank. Będą też rozliczne atrakcje, choćby recitale gwiazd.

Radiowa Jedynka sprawuje patronat nad imprezą. 

W audycji również o Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem, o Festiwalu Polskiej Opery Królewskiej, o wystawieniu "Króla Leara" w Edynburgu, relacja z gali konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i recenzje teatralne Ewy Heine.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały reporterskie: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 22.09

ag

Czytaj także

W Międzyzdrojach zaginęła dłoń Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 21:00
Aktor zostawił odcisk podczas I Festiwalu Gwiazd w 1996 roku. Tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się w dniach 5-9 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Zborowska: nie czuję się idolem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 14:48
- Jest mi bardzo miło i czuję się bardzo zaszczycona. Nie wiem jednak, co robię wśród ludzi, którzy odcisnęli tu swoją dłoń. To niesamowite, wielkie nazwiska i osobowości - mówi Zofia Zborowska, zwyciężczyni plebiscytu "Idol Publiczności" podczas 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Już nikogo nie słychać"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 13:40
Kryminał retro najwyższej klasy!
rozwiń zwiń