X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Herdzin: cieszę się, że trafiają mi się gratki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 18:01
Gościem audycji "Muzyką nocą" był Krzysztof Herdzin - kompozytor, aranżer, pianista, dyrygent i wykładowca, który porusza się fantastycznie w różnych obszarach muzycznych.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Herdzinem (Jedynka/ Muzyka nocą)
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: Wojciech Kusiński/PR

Krzysztof Herdzin współpracuje z najważniejszymi postaciami polskiej muzyki jazzowej, popularnej i klasycznej. Wziął udział w nagraniu około 200 płyt. Ma też na koncie wiele autorskich albumów.

Gość Jedynki wskrzesił na nowo przeboje największych gwiazd polskiej estrady na płycie "Klasyka polskiej rozrywki". - Ten projekt był dla mnie wielkim wyzwaniem, głównie aranżacyjnym. Płytę napisałem specjalnie dla mojego przyjaciela Tomasza Gołębiewskiego, który jest koncertmistrzem Orkiestry Filharmonii Łódzkiej i świetnym skrzypkiem - opowiada Krzysztof Herdzin.

- Moim zadaniem było, żeby nie pisać aranżacji jazzowych i zbyt mocno ulokowanych w muzyce rozrywkowej. W związku z tym bardzo często przywoływałem cytaty z muzyki klasycznej, wplatając je w utwory - dodaje muzyk.

- Niezwykle się cieszę, że w różnych momentach mojego życia i gąszczu zamówień aranżacyjnych, trafiają mi się takie gratki. To jest wielkie wyzwanie, które zmusza do bardzo skrupulatnego wymyślenia koncepcji, poświęcenia na każdy utwór dużo więcej czasu, żeby narracja była odpowiednio przeprowadzana i te pomysły nie wydały się zbyt groteskowe. Takie żonglowanie cytatami z muzyki klasycznej czasem może wydać się trochę pastiszem. Dlatego tutaj trzeba było bardzo uważać. Sądząc po reakcjach, to chyba zostało to wyważone w idealnym balansie - dodaje Krzysztof Herdzin.

Dlaczego utwory na płycie "Klasyka polskiej rozrywki" były głosem ludu? Czy tekst jest ważniejszym elementem niż muzyka? Po jakich ścieżkach poruszają się kompozytorzy?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: Muzyką nocą

Prowadził: Robert Kamyk

Gość: Krzysztof Herdzin

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 00.11

DS

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Krzysztof Herdzin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: "Dusza w uszach" to płyta, którą trudno zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 13:12
- Jest to płyta bardzo melodyjna, bardzo polska i bardzo liryczna, pełna nostalgii i melancholii. Wyłamuje się prostemu zaszufladkowaniu, bo jest w niej dużo muzyki zarówno filmowej, jak i paraklasycznej - mówi kompozytor, pianista, aranżer i producent.
rozwiń zwiń