X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przegląd filmów Stanisława Jędryki na Festiwalu Kino Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:36
W sobotę (21.09) rozpoczyna się VI Festiwal Kino Dzieci, jedna z najwyżej w Europie ocenianych imprez tego typu, a w niej odbędzie się retrospektywa twórczości zmarłego w tym roku Stanisława Jędryki, autora takich filmów i seriali jak: "Do przerwy 0:1" (serial), "Paragon gola", "Wakacje z duchami" (seriale), "Podróż za jeden uśmiech" (serial i film), "Stawiam na Tolka Banana" (serial), "Szaleństwo Majki Skowron" (serial).
Audio
  • Przegląd wydarzeń kulturalnych (Kulturalna Jedynka)
Stanisław Jędryka
Stanisław JędrykaFoto: Redakcja Lata z Radiem

Dyrektor festiwalu Maciej Jakubczyk i jeden z jego twórców informuje, że festiwal trafi do 22 miast i w każdym z nich będzie pokazanych 9 głównych filmów. - W Warszawie i Wrocławiu zostanie wyświetlony pełen repertuar - zapowiada. Za punkt honoru postawili sobie, aby filmu pozostały w Polsce po festiwalu i były pokazywane naszej publiczności. Później zostaną pokazane w 80 miejscach. W audycji również archiwalna wypowiedź Stanisława Jędryki z 1980 roku. Szczegółowy program festiwalu dostępny na stronie internetowej.

Teatr Współczesny rozpoczyna swój siedemdziesiąty, jubileuszowy sezon. Premierą sezonu jest "Wstyd" w reżyserii Wojciecha Malajkata. W audycji rozmowa z twórcami spektaklu, a o dokonaniach i planach mówi dyrektor Maciej Englert.

Wojciech Zaniewski został laureatem Grand PRIX 7. Międzynarodowego Biennale Pasteli, który rozstrzygnięto w Nowym Sączu. Do konkursu zgłosiło się ponad 330 artystów z 33 krajów zgłaszając łącznie  828 prac. Te najwyżej ocenione  przez jury zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w BWA Sokół. Wśród nich znalazły się  dwie prace Wojciecha Zaniewskiego pośród ponad 200 prac 130 autorów. Wystawę można oglądać do 3 listopada tego  roku.

Podczas poznańskiego festiwalu kryminału Granda (20-22.09.) nastąpi ogłoszenie zwycięzców konkursu Programu Niepodległa na kryminał z okazji stulecia polskiej policji. O tym wydarzeniu oraz o konkursie - plebiscycie na najlepszy polski kryminał stulecia - mówi Kamil Wnuk z Biura Programu Niepodległa.

3 minuty o teatrze Ewy Heine: "Klub winowajców"- Scena debiutów przy Teatrze WarSawy.

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Michał Montowski

Materiały reporterskie: Dorota Kołodziejczyk, Monika Chrobak

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 22.10

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pies na ekranie i na teatralnych deskach

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2017 12:02
W piątek Warszawski Festiwal Filmowy otworzył film "Pewnego razu w listopadzie" z psem Kolesiem. Zaś w sobotę w Teatrze Współczesnym odbędzie się premiera spektaklu "Psie serce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

7. Festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 11:49
W dniach 30 maja-9 czerwca odbywa się w Warszawie festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach". O tym, czym i do kogo skierowane jest wydarzenie i dlaczego jest tak bardzo wyjątkowe, opowiedziała w "Magazynie bardzo filmowym" dyrektor artystyczna festiwalu, Karolina Śmigiel.
rozwiń zwiń