X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Błaszczak: wojsko walczy z zagrożeniami w sieci

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 15:00
Szef MON Mariusz Błaszczak zapewnia, że polskie wojsko walczy z zagrożeniami w internecie. W audycji "Gdzie jest pan Cogito" w radiowej Jedynce polityk mówił, że oprócz wyspecjalizowanych wojsk, specjaliści od cyberbezpieczeństwa kształceni są też na studiach i na niższych szczeblach edukacji.
Audio
  • Czy Polska jest przygotowana na ataki płynące z sieci? (Gdzie jest pan Cogito/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/REDPIXEL.PL

Nie tylko klasyczne zagrożenia można napotkać w dzisiejszym świecie. Takich określeń jak cyberterroryzm państwowy, czy wojna informacyjna jeszcze kilkanaście lat temu nie było w potocznym obiegu.

Mariusz Błaszczak: względny spokój nie jest wartością sama w sobie. Obowiązuje zasada: jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny
Minister zapewnia, że Polska jest gotowa podnieść rękawicę na polu walki cybernetycznej. - Powołałem do życia wojska obrony cyberprzestrzeni - mówi szef resortu. Na WAT dziesięciokrotnie zwiększono nabór na Wydziale Kryptologii i Informatyki. Również w Wojskach Obrony Terytorialnej pracują informatycy, którzy w razie czego mogą pomóc w walce z cyberatakami.

Marek Zagórski: nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń, które płyną z sieci
Minister zwraca uwagę, że wszyscy znamy już zagrożenia związane z wojną hybrydową, ale inne zagrożenia nie muszą wyglądać podobnie, a nawet nie muszą wyglądać na wojnę. - Różnego rodzaju ataki na systemy funkcjonujące w Polsce dzieją się w tej chwili, cały czas funkcjonują i państwo musi być na to przygotowane - mówi szef resortu cyfryzacji. Zapewnia, że Polska jest przygotowana na takie ataki, ale również obywatele muszą dbać o bezpieczeństwo, choćby zmieniając hasła i kody dostępu.

Witold Repetowicz: Rosja jest krajem nieprzewidywalnym
Ekspert mówił o zagrożeniach, jakie mogą płynąć ze Wschodu związanych z derusyfikacją Rosji i błyskawiczne rosnącą liczbą ludności muzułmańskiej. - W wyniku zamieszek na tle etnicznym może ruszyć fala muzułmańskich migrantów, stymulowana przez rosyjskie służby specjalne - ostrzega. Wskazuje, że Europa musi się szykować do obrony swych granic.

Posłuchaj całej audycji, w której mówiono również o nienawiści w sieci, wzmacnianiu bezpieczeństwa oraz o migracji z Afryki i krajów Bliskiego Wschodu.

***

Tytuł audycji: "Gdzie jest Pan Cogito"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej, b. minister spraw wewnętrznych), Marek Zagórski (minister cyfryzacji), Witold Repetowicz (korespondent wojenny, ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu)

Data emisji: 28.09.2019

Godzina emisji: 8.11

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ochrona cybernetyczna to konieczność. "Atak może sparaliżować państwo"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:58
- To najwyższy czas na budowę wojsk obrony w cyberprzestrzeni, wojsk cybernetycznych. To jest nie tylko potrzeba chwili - podkreśla ekspert do spraw cyberbezpieczeństwa Mirosław Maj w rozmowie z Portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Phishing" formą wyłudzania pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 15:51
"Phising" jest metodą, w której przestępca podszywa się pod określoną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia m.in. danych logowania, a co gorsza nakłonienia ofiary do określonych działań. Jak radzić sobie z cyberprzestępczością? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Zagórski o sieci 5G: to wyzwanie, ale też szansa dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:30
- Istnieje potrzeba bardzo ścisłej współpracy w sprawie bezpieczeństwa sieci 5G - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister cyfryzacji Marek Zagórski. Wskazał, że rozwój tej technologii w Polsce to "wyzwanie", ale również "szansa".
rozwiń zwiń