Zaprzyjaźnić można się w każdym wieku. Uniwersytet II i III wieku to ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 15:59
Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, tak jak np. do uniwersytetu dla osób właśnie w pewnym wieku. Co im na Uniwersytecie II i III wieku dają zajęcia bez zaliczeń i kolokwiów, a także czego można się na nich nauczyć? Przełamują też stereotypy, że zaprzyjaźnić można się tylko w młodości.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/SpeedKingz

Grażyna Dyszkiewicz, ławniczka i babcia, mówi, że do uniwersytetu trafiła szukając czegoś dla siebie. - Szukałam miejsca takiego, w którym mogłabym poznawać, przede wszystkim, coś nowego - wyjaśnia. Przyznaje, że była ciekawa wielu rzeczy.

31 września Fundacja Uniwersytetu II i III wieku obchodzi dziesięciolecie istnienia. Elżbieta Ćwiklińska, założycielka Uniwersytetu, wśród wielu różnych warsztatów i aktywności poleca cykl wykładów dla osób w wieku przedemerytalnym, zagrożonych utratą pracy. Będą porady, jak znaleźć nowe miejsce pracy. - Teraz jest inna rzeczywistość niż wtedy, kiedy przed 20 laty podejmowali pracę - zauważa.

Jakie zajęcia odbywają się na Uniwersytecie II i II wieku? Kogo można poznać podczas zajęć?

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej piosenkami w wykonaniu Anny German i Janusza Gniadkowskiego.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Elżbieta Ćwiklińska (założycielka Uniwersytetu II i III wieku), Grażyna Dyszkiewicz (członkini Klubu uniwersyteckiego, ławniczka i babcia)

Data emisji: 29.09.2019

Godzina emisji: 10.26

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcemy wyrwać seniorów z samotności"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:35
- Nasi seniorzy to często osoby niepełnosprawne i skazane na samotność - mówi Elżbieta Ślązek ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. W tym roku około 200 samotnych starszych osób ma szansę pojechać na wakacyjny wyjazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Banach: seniorzy potrzebują waloryzacji emerytur i lepszej opieki zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:50
Kształt polityki senioralnej w Polsce był tematem "Debaty Jedynki". Gośćmi audycji były Lidia Burzyńska, posłanka PiS, członek sejmowej Komisji Polityki Senioralnej oraz Jolanta Banach, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych w rządzie SLD, kandydatka Lewicy do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: mamy dużą ilość czynników ryzyka u naszych pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:25
"Po Pierwsze Zdrowie" to całoroczny program, którego głównym celem jest przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym oraz wsparcie zdrowia Polaków. Badania przesiewowe trwały nieprzerwanie przez cały rok, a podsumowanie programu odbędzie się m.in. przez siedzibą Polskiego Radia 16 września 2019 roku. 
rozwiń zwiń