X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaprzyjaźnić można się w każdym wieku. Uniwersytet II i III wieku to ułatwia

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 15:59
Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, tak jak np. do uniwersytetu dla osób właśnie w pewnym wieku. Co im na Uniwersytecie II i III wieku dają zajęcia bez zaliczeń i kolokwiów, a także czego można się na nich nauczyć? Przełamują też stereotypy, że zaprzyjaźnić można się tylko w młodości.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/SpeedKingz

Grażyna Dyszkiewicz, ławniczka i babcia, mówi, że do uniwersytetu trafiła szukając czegoś dla siebie. - Szukałam miejsca takiego, w którym mogłabym poznawać, przede wszystkim, coś nowego - wyjaśnia. Przyznaje, że była ciekawa wielu rzeczy.

31 września Fundacja Uniwersytetu II i III wieku obchodzi dziesięciolecie istnienia. Elżbieta Ćwiklińska, założycielka Uniwersytetu, wśród wielu różnych warsztatów i aktywności poleca cykl wykładów dla osób w wieku przedemerytalnym, zagrożonych utratą pracy. Będą porady, jak znaleźć nowe miejsce pracy. - Teraz jest inna rzeczywistość niż wtedy, kiedy przed 20 laty podejmowali pracę - zauważa.

Jakie zajęcia odbywają się na Uniwersytecie II i II wieku? Kogo można poznać podczas zajęć?

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej piosenkami w wykonaniu Anny German i Janusza Gniadkowskiego.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Elżbieta Ćwiklińska (założycielka Uniwersytetu II i III wieku), Grażyna Dyszkiewicz (członkini Klubu uniwersyteckiego, ławniczka i babcia)

Data emisji: 29.09.2019

Godzina emisji: 10.26

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcemy wyrwać seniorów z samotności"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:35
- Nasi seniorzy to często osoby niepełnosprawne i skazane na samotność - mówi Elżbieta Ślązek ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. W tym roku około 200 samotnych starszych osób ma szansę pojechać na wakacyjny wyjazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Banach: seniorzy potrzebują waloryzacji emerytur i lepszej opieki zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 20:50
Kształt polityki senioralnej w Polsce był tematem "Debaty Jedynki". Gośćmi audycji były Lidia Burzyńska, posłanka PiS, członek sejmowej Komisji Polityki Senioralnej oraz Jolanta Banach, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych w rządzie SLD, kandydatka Lewicy do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: mamy dużą ilość czynników ryzyka u naszych pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:25
"Po Pierwsze Zdrowie" to całoroczny program, którego głównym celem jest przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym oraz wsparcie zdrowia Polaków. Badania przesiewowe trwały nieprzerwanie przez cały rok, a podsumowanie programu odbędzie się m.in. przez siedzibą Polskiego Radia 16 września 2019 roku. 
rozwiń zwiń