X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzech Piotrowski opowiada jak powstała World Orchestra

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 11:44
Gościem audycji "Muzyka Nocą" był multiinstrumentalista, kompozytor, producent, wydawca, lider World Orchestra - Grzech Piotrowski. W latach 90. założył grupę Alchemik, z którą zdobył nagrody na różnych festiwalach. Produkował widowiska muzyczne, współpracował przy wielu projektach, z czołowymi polskimi zespołami i wokalistami. Jednak przełomowy okazał się dla niego rok 2009 - kiedy spełnił marzenie swojego życia i założył World Orchestra, złożoną z muzyków z całego świata. 
Audio
  • Rozmowa z Grzechem Piotrowskim (Muzyka Nocą/ Jedynka)
Grzech Piotrowski
Grzech PiotrowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

- 24 grudnia w 2009 roku przy wigilijnym stole mój tata Jerzy, mówi do mnie: "Grzegorz, tyle lat opowiadasz, że chciałbyś coś zrobić i sprowadzić tych muzyków ze świata do orkiestry, to może fajną okazją byłoby 600-lecie Bitwy pod Grunwaldem?". Nasza rozmowa była punktem startowym - mówi o początkach World Orchestra Grzech Piotrowski.

Gość Jedynki przyznaje, że nie udało się zagrać na polach Grunwaldu ze względu na kwestie logistyczne. W związku z tym pierwszy koncert World Orchestra odbył się w olsztyńskiej katedrze.

Z World Orchestra Grzech Piotrowski podróżuje po świecie i realizuje przedsięwzięcia ukazujące muzykę inspirowaną różnymi kulturami.

- To, co działo się w moim życiu muzycznym w podróży, zaowocowało znajomościami i pewnymi obserwacjami. Nawet jeśli nie grałem z kimś, kto zainteresowałby mnie, to przynajmniej starałem się zorientować, jacy są muzycy w tym kraju, kto tam gra, co jest ciekawe. Z reguły spędzałem wiele, wiele godzin w sklepach muzycznych - opowiada gość Jedynki.

Kiedy w życiu Grzecha Piotrowskiego pojawił się saksofon? W jakiej muzyce czuje się najlepiej? Kto był w składzie grupy Alchemik? Jak gość Jedynki wspomina Baszkirię? Za co odpowiedzialna była "Drużyna pierścienia"?

Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzi: Robert Kamyk

Gość: Grzech Piotrowski (muzyk)

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 00.00-02.00

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Six Seasons - World Orchestra House. Yuuki w klubie Grzecha Piotrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 17:48
- O ile Kasia nie pasuje mi w konwencji do World Orchestra, o tyle jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Bardzo podoba mi się jej debiutancka płyta, jej szczerość sceniczna i otwartość. Świetnie się na nią patrzy na scenie, ma naturalny dar do bycia przed ludźmi. Tak to oceniam, pracując ponad 25 lat w show biznesie - mówił o Yuuki Grzech Piotrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

World Orchestra, czyli nawet kilkuset muzyków na scenie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:19
World Orchestra to międzynarodowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i liderem jest Grzech Piotrowski. Łączy on muzykę odległych rejonów ziemi ze sobą, łączy jazz z folkiem, etno i innymi rodzajami muzyki.
rozwiń zwiń