X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Gonera: tworzymy momenty historyczne

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:40
- Traktuję plan zdjęciowy i kontakty w dziedzinie filmu jako największy uniwersytet na świecie. To taka syntetyczna sztuka, która niesie ze sobą technologię, filozofię, literaturę i wiele innych dziedzin - mówi Robert Gonera. Z naszym gościem rozmawiamy także o pokonywaniu życiowych trudności i osiągnięciu spokoju.
Audio
  • Wywiad z Robertem Gonerą (Jedynka/ Po drugiej stronie lustra)
Robert Gonera
Robert GoneraFoto: PAP/Stach Leszczyński

Robert Gonera debiutował na deskach teatru w musicalu "Skrzypek na dachu". Grał w filmach, m.in. w słynnym "Długu" Krzysztofa Krauzego. Pojawił się w wielu polskich serialach, m.in. w "M jak miłość" i "Koronie królów". Wystąpił również w teledysku do hitu "Długość dźwięku samotności" zespołu Myslovitz.

- Większość mojego prywatnego czasu poświęciłem aktorstwu, ale także filmowi, scenariuszom filmowym, scenarzystom - opowiada Robert Gonera.

Filmy istotnymi głosami

Aktor zdradza, że nabyte doświadczenie nauczyło go rozmawiać poważnie i na bieżąco. - Tytuły filmów świadczą o tym, że były dość istotnymi głosami w różnych czasach historycznych. Chodzi o podstawową świadomość, że to my tworzymy momenty historyczne naszą relacją z przeszłością i naszą wizją przyszłości. Wydaje się, że dzisiaj wymaga to dużo większej odwagi niż kiedyś - słyszymy.

Poradził sobie z problemami

Robert Gonera w przeszłości miał kłopoty z alkoholem, ale na szczęście wyszedł z nich. - Jestem dzisiaj osobą niepijącą, samotną, nienależącą do żadnej partii, z bardzo jasnym sposobem myślenia połączonym z wrodzonym poczuciem humoru, którego może nie widać w moich rolach, ponieważ byłem obsadzany raczej w poważniejszych tematach - twierdzi.

Co znajduje się "Po drugiej stronie lustra" Roberta Gonery? Czym zaowocowało spotkanie z Andrzejem Wajdą? Co Robert Gonera ma wspólnego ze "Skrzypkiem na dachu"? Jak został aktorem?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Po drugiej stronie lustra"

Prowadziła: Anna Stempniak

Gość: Robert Gonera (aktor)

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 23.08

DS

Zobacz więcej na temat: Anna Stempniak FILM KULTURA

Czytaj także

Orły 2019. Artur Cichmiński: "Zimna wojna" hegemonem tegorocznych nagród

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:00
W czwartek odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do polskich nagród filmowych Orły 2019. Nagrodę za osiągnięcia życia otrzyma w tym roku reżyser, scenarzysta, producent i pedagog Krzysztof Zanussi. Pozostałych laureatów poznamy podczas gali 25 marca.
rozwiń zwiń