X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Lisiecki: mam nadzieję, że w Senacie nie będzie "totalnej opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 19:45
- Opozycyjna większość w Senacie może oznaczać wydłużenie procesu legislacyjnego. Ja bym nie załamywał się tym, że PiS nie ma tam większości, Senat zawsze wydawał mi się izbą refleksji - mówił w radiowej Jedynce poseł Paweł Lisiecki z PiS.
Audio
  • Paweł Lisiecki: nie załamuję się brakiem większości PiS w Senacie (Debata Jedynki)
Marek Mądrzejewski (L) i Paweł Lisiecki (P)
Marek Mądrzejewski (L) i Paweł Lisiecki (P)Foto: Polskie Radio

Gość "Debaty Jedynki" komentował wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość bezwzględna w Sejmie, ale nie zdobyło większości w Senacie.

andzel waldemar_4548 1200.jpg
Waldemar Andzel: PO prowadzi politykę nastawioną na wojnę

- Zgodzę się, że oczekiwania części członków PiS względem wyniku procentowego i przełożonego na mandaty były większe - ocenił Paweł Lisiecki.

Dłuższy proces legislacyjny

Polityk zauważył, że "opozycyjna większość w Senacie może oznaczać wydłużenie procesu legislacyjnego". - Ja bym nie załamywał się tym, że PiS nie ma tam większości. Senat zawsze wydawał mi się izbą refleksji. Ordynacja w wyborach do Senatu powoduje, że senator ma bardziej niezależny mandat do spełnienia, niż poseł, bo jest wybierany w wyborach bezpośrednich - wyjaśnił Paweł Lisiecki. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Paulina Hennig-Kloska: opozycja wygrała Senat

- W polskim systemie parlamentarnym rola Senatu nie jest tak mocna, jak niezależność senatorów. Senat ma inicjatywę ustawodawcza, ma pewne prerogatywy wynikające z konstytucji, ale jeśli chodzi o sam proces legislacyjny i sprawowanie władzy, to rola Senatu jest dosyć ograniczona. W momencie, gdy jakaś ustawa przechodzi przez Sejm, senatorowie mają ograniczony czas na podjęcie decyzji - muszą to zrobić w ciągu 30 dni - podkreślił.

Dodał, że w przeciwnym razie, ustawa nie zostaje zmieniana. 

Senacka "opozycja totalna"?

Pytany, czy nie obawia się "totalności" działań senackiej opozycji, Paweł Lisiecki odparł: "mam nadzieję, że w przypadku senatorów kwestia "totalności" nie będzie odgrywała aż tak znaczącej roli, jak by się to niektórym wydawało".

Drugim gościem "Debaty Jedynki" miał być Marek Borowski, jednak w ostatniej chwili poinformował, że nie dotrze do studia.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jarosław Gowin o Senacie: Polska wkracza na ziemię nieznaną

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Marek Mądrzejewski

Goście: Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 17.10.19

Godzina emisji: 18.10


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Karczewski: czymś innym jest rozmowa, a czymś innym knucie

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 08:25
– Polityka byłaby dziwna, gdyby się nie rozmawiało. Czymś innym jest rozmowa, a czymś innym jest knucie, przekupywanie – mówił w "Salonie politycznym Trójki" marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: wystarczy, że PiS pozyska jednego senatora

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 10:37
Prawo i Sprawiedliwość po wyborach nie ma większości w Senacie. - Tak naprawdę wystarczy, że PiS pozyska jednego senatora i będzie pat – wygodny dla partii rządzącej, bo ma ona większość w Sejmie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gościem "Debaty poranka" był także Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: wybory parlamentarne, Marian Banaś, Donald Tusk potencjalnym kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 16:16
Publicyści w studiu komentowali sytuację na polskiej scenie politycznej po wyborach parlamentarnych, powrót do pracy szefa NIK Mariana Banasia oraz mówili o potencjalnej kandydaturze Donalda Tuska na prezydenta RP. Gośćmi Adriana Klarenbacha byli: Piotr Semka ("Do Rzeczy") i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").  
rozwiń zwiń