X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturalna Jedynka 17 października godz. 21:10

Kulturalna Jedynka 17 października godz. 21:10
O Audycji
Tytuł Kulturalna Jedynka - Magazyn bardzo filmowy 2019/10/17 21:11
Prowadzący Sławińska Joanna
Opis

Magazyn bardzo filmowy- prow. Joanna Sławińska Swoich kinowych premier doczekały się m.in produkcje filmowe w reżyserii Macieja Pieprzycy, "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Rzeka" - dramat produkcji niemiecko - polsko - kazachskiej czy francuski dramat "Portret kobiety w ogniu". Z kolei miłośnicy fantasy będą mogli poznać dalszy ciąg przygód Diaboliny w filmie "Czarownica Portret kobiety w ogniu" w reżyserii Celine Sciama to kostiumowy dramat miłosny umieszczony w XVIII wieku. Akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku i uwydatnia jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. W "Magazynie bardzo filmowym" usłyszeliśmy nagranie rozmowy Joanny Sławińskiej z reżyserką filmu, która opowiadała o idei całej produkcji. - Chciałam połączyć dialogi miłości z atmosferą wokół tych spojrzeń, tego pożądania. Chciałam też stworzyć trochę zabawny, rozrywkowy film. Wydawało mi się też dobrym pomysłem, aby opowiedzieć o malowaniu bo film i malarstwo to jest to samo: światło, kadry, postaci, twarze. Nie myślałam jednak by robić film o artyście odnoszącym sukcesy - mówiła Celine Sciamma. Nadszedł również czas na premierę kinową filmu Macieja Pieprzycy pt: "Ikar. Legenda o Mietku Koszu" opowiadający historię wybitnego młodego jazzmana, którego cechowała niezwykle charyzmatyczna osobowość. Mieczysław Kosz zginął tragicznie w wieku 29 lat. Reżyser filmu opowiedział Joannie Sławińskiej, dlaczego warto było zainteresować się postacią muzyka. - To był fenomen, jeżeli chodzi o muzykę jazzową. Niewiele co prawda zostawił po sobie spuścizny. Jedna jego płyta wyszła za życia, druga po śmierci. Niestety nie zachowały się nagrania z jego koncertów. (...) Mieliśmy artystę światowego formatu. Niestety został on zapomniany, warto poznać jego biografię w sensie ludzkim to jest ciekawa historia, że w ogóle on został muzykiem - zaznacza. W pełnometrażowej fabule Macieja Pieprzycy gw rolę Mietka Kosza wciela się Dawid Ogrodnik, który otrzymał na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę za najlepszą rolę męską. W audycji była mowa również o filmie w reżyserii Joachima Ronniga pt: "Czarownica 2", który jest sequelem "Czarownicy z 2014 roku. W rolach głównych gwiazdy światowego formatu: Angelina Jolie, Elle Fanning, Michele Pfeifer. Angelina Jolie znów wciela się w postać Diaboliny, wiedźmy, która stara się chronić królewnę Aurorę. Podczas audycji usłyszeliśmy wypowiedzi aktorek dotyczących granych przez nie postaci. Wysłuchaj całego nagrania już teraz. W audycji mowa była również o 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym, który potrwa do najbliższej niedzieli, 20 października 2019 roku.

Goście Celine Sciamma, Adele Haenel, Dawid Ogrodnik, Angelina Jolie, Maciej Pieprzyca
Playlista
Tagi
Playlista
  • Lana Del Rey, - Once Upon a Dream
  • Mignot Charline, - Les filles desir