X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przegląd spektakli "Nówka sztuka"

To jeden z najciekawszych konkursów teatralnych m.in. z racji na jego zasięg. Komisja artystyczna przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by obejrzeć zakwalifikowane spektakle, a w tym roku było ich aż 130.
.
.Foto: geralt/pixabay.com/CC0
O Audycji

W dniach 26-30 października będzie na scenach Instytutu Teatralnego, TR Warszawa, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i ATM Studio odbędzie się pięć, różnorodnych formalnie i tematycznie spektakli oraz czytań performatywnych. 

Będą to: "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach", autorstwa i w reżyserii Michała Siegoczyńskiego z Teatru Miejskiego
w Gliwicach (zdobywca GRAND PRIX 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz nagrody za reżyserię i nagrody i wyróżnień aktorskich), "Wyzwolenia" Magdaleny Drab w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (nagroda za najlepszy tekst 25. OKnWPSP), "Pod adresem marzeń" Elżbiety Chowaniec w reżyserii Marka Zákosteleckiego z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach (nagrody za scenografię oraz muzykę 25. OKnWPSP), "Staś i Zła Noga" Katarzyny Błaszczyńskiej w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego z Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego (wyróżnienie Komisji Artystycznej 25. OKnWPSW za oryginalne prace scenariuszowo-dramaturgiczne) oraz "Wracaj" Przemysława Pilarskiego w reżyserii Małgorzaty Warsickiej – czytanie wyprodukowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (nagroda, ex aequo z "Wyzwoleniami", za najlepszy tekst).

W audycji wypowiedzi jednego z członków komisji artystycznej Pawła Płoskiego oraz wypowiedzi twórców nagrodzonych spektakli Michała Siegoczyńskiego i Piotra Cieplaka.

Mówimy również o premierze musicalu Eltona Johna i Tima Rice’a "Aida" w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie 26 października. O musicalu opowiadają reżyser Wojciech Kępczyński, autora polskiego przekładu Michał Wojnarowski, kierownik muzyczny Jakub Lubowicz i scenograf Mariusz Napierała.

Zapraszamy też na podsumowanie 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Dwie najważniejsze nagrody - dla najlepszego filmu i dla najlepszego reżysera otrzymał "Shindisi", film gruzińskiego reżysera Dito Tsintsadze. "Shindisi" to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w tytułowej wiosce podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 r. Wojsko rosyjskie naruszyło wówczas tzw. korytarz pomocy humanitarnej, który umożliwia niesienie pomocy rannym, a mieszkańcy wioski podjęli próbę ratowania żołnierzy gruzińskich. Wśród najlepszych tytułów znalazła się także irańska "Kudłata historia" Homayouna Ghanizadeha, nagrodzona za najlepszy scenariusz.

W audycji rozmowa Joanny Sławińskiej z Dito Tsintsadzem.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kultura przed snem w paśmie Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Joanna Sławińska

Materiał reporterski: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 22.10

ag

Playlista
  • Vega Suzanne - Caramel
  • GIULIA Y LOS TELLARINI - Warszawa
  • Kroke - Love
  • KATARZYNA DĄBROWSKA i WARSAW TANGO GROUP - Warszawskie tango
  • Hart Beth - Bang Bang Boom Boom
  • Limboski, - Na Statku
  • ZAZA FOURNIER - La Vie A Deux