X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chór Sound’n’Grace wyrósł z muzyki gospel

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:51
Spotkali się w 2005 roku przy okazji tworzenia chóru gospel. Między Anną Żaczek-Biderman i Kamilem Mokrzyckim od razu coś zaiskrzyło i postanowili połączyć energię gospelową z różnymi innymi gatunkami muzycznymi. I tak powstał zespół Sound’n’Grace z charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem.
Audio
  • Zespół Sound'n'Grace - muzyka rozrywkowa z korzeniami w gospel cz.1 (Muzyka nocą/Jedynka)
  • Zespół Sound'n'Grace - muzyka rozrywkowa z korzeniami w gospel cz. 2 (Muzyka nocą/Jedynka)
Anna Żaczek (L) i Kamil Mokrzycki (P)
Anna Żaczek (L) i Kamil Mokrzycki (P)Foto: Ula Kaczyńska/Polskie Radio

Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonania.

Kamil Mokrzycki wspomina, że założenie chóru zdarzyło się naturalnie. - Nasze tory były nakierowane, żeby śpiewać w jakiś grupach. To rozkoszowanie się w wielogłosowości, w chóralności, w tym, jak się buduje barwę chóru było w nas zakorzenione, bo od początku gdzieś się o to ocieraliśmy i to było naturalne - mówi gość Jedynki.

Anna Żaczek-Biderman przyznaje, że śpiewanie w chórze czuje zupełnie inaczej, niż jej przyjaciele i znajomi, którzy - jak to ujęła - tolerują to od wielu lat. - Ja zawsze lubiłam, i Kamil to wiedział od początku, analizować to wszystko, dlaczego to tak działa, dlaczego to dobrze brzmi, a to gorzej, szukać tych fajnych brzmień, wymieniać coś, co jest słabsze na ciekawsze rozwiązania - wyjaśnia.

Obydwoje mają wykształcenie muzyczne, ale obydwoje zorientowali się, że bardziej od muzyki klasycznej interesuje ich muzyka rozrywkowa. Ona miał być pianistką, a on śpiewakiem operowym. Twierdzą, że to była dobra decyzja, że poszli w kierunku własnych zainteresowań. Przy okazji mówią o ważnych dla siebie utworach. Dla Anny Żaczek-Biderman to m.in. "Nadzieja" w wykonaniu Sound'n'Grace, a dla Kamila Mokrzyckiego "Na balkonie w Weronie" w wykonaniu Kayah.

Ważnym momentem w drodze artystycznej Sound’n’Grace, było nawiązanie współpracy z producentem muzycznym o pseudonimie Tabb. Piosenki chóru często pojawiają się w mediach i wywołują dużo pozytywnych emocji.

Audycja z telefonicznym udziałem słuchacz i opatrzona piosenkami w wykonaniu Sound’n’Grace była także pretekstem do zastanowienia się nad popularnością śpiewania chóralnego na świecie.

Posłuchaj dołączonych nagrań.

Plejada/YouTube

***

Tytuł audycji: Muzyka nocą

Prowadzi: Robert Kamyk

Gość: Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki (założyciele jednego z najpopularniejszych chórów w Polsce - Sound’n’Grace)

Data emisji: 4.12.2019 r. 

Godzina emisji: 0.11 i 1.07

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka z podwójnym sensem od Sound’n’Grace

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 16:53
- U mojej 3-letniej siostrzenicy wykryto neuroblastomę czwartego stopnia. To bardzo poważna choroba. Zespół uczestniczy w moim życiu dość bezpośrednio, więc ta sytuacja też ich dotknęła - mówi Kamil Mokrzycki z Sound’n’Grace.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sound'n'Grace: koncertowanie stało się trybem naszego życia

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 14:47
Sound'n'Grace to połączenie energii kilku młodych ludzi, którzy tworzą chór wykonujący gospel, soul, R&B i funk. Uli Kaczyńskiej opowiedzieli o tym, w jaki sposób realizują swoje marzenia i zaprezentowali najnowszy singiel "Dzieci Ziemi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sound'n'Grace: nasza muzyka to pokarm dla głowy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:39
- Jest w nas olbrzymie pragnienie zrobienia czegoś więcej, czegoś nowego, czegoś świeżego - mówi Kamil Mokrzycki z Sound'n'Grace. Kiedy artyści z Sound'n'Grace zdecydują się na nagranie nowego repertuaru?
rozwiń zwiń