X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Adamczyk o roli w filmie "Mayday": dla mnie to było duże wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 11:58
W dniu kinowej premiery komedii "Mayday" radiową Jedynkę odwiedził grający w niej główną rolę Piotr Adamczyk. - Dla mnie to było duże wyzwanie i myślę, że jeszcze większe dla postaci, która grałem, bo on w ten sposób lawirował przez pięć lat, a ja musiałem te pięć lat zamknąć w półtoramiesięcznym planie filmowym - powiedział aktor. 
Audio
  • Piotr Adamczyk o roli w filmie "Mayday" (Kulturalna Jedynka)
Piotr Adamczyk
Piotr AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Główny bohater Janek prowadzi podwójne życie, jest mężem Basi, w której rolę wciela się Anna Dereszowska oraz Marysi (Weronika Książkiewicz). Żadna z kobiet nie wie o istnieniu drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. - Główny bohater powinien być sympatyczny. W momencie, gdy jest notorycznym kłamcą, zdradza dwie kochające go niezwykle szczere kobiety to nie możemy go lubić. Jednak okazuje się, że jest tak biedny w tej swojej pogoni za dogodzeniem obu w za krótkiej dobie i wywija się jakimś trudnym sytuacjom życiowym. W końcu zaczynamy go lubić zwłaszcza, że mamy jeszcze bardziej nieporadnego przyjaciela, czyli Adaś Woronowicz. Mam nadzieję, że ten duet rozśmieszy widzów - dodał Piotr Adamczyk. 

źródło: KinoŚwiat/Youtube

Scenariusz filmu powstał na podstawie wystawianej na całym świecie sztuki teatralnej. Sztuka została przełożona nieco inaczej - na język filmu. Piotr Adamczyk w rozmowie z Martyną Podolską zdradził, czy widział inne "Mayday" w Polsce. - Jak się okazało, że robimy kinową wersję to miałem taki plan, żeby pójść i zobaczyć. "Mayday" jest grany na kilkunastu scenach obecnie w całej Polsce z dużym powodzeniem. (...) Tytuł nie schodzi z afisza, co świadczy o popularności tego tytułu, ale w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że nie chce się sugerować - zdradził 

Każdy śmiech jest na wagę złota 

Aktor na antenie Polskiego Radia zachęcał wszystkich słuchaczy do tego, żeby wybierać się na filmy komediowe w większym gronie. - Oglądanie komedii w grupie powoduje to, że nawet żarty, które nie są do nas adresowane nas śmieszą, bo ktoś zaraża nas śmiechem - powiedział. 

Dlaczego aktor porównuje aktorstwo do instrumentu? Czy Piotr Adamczyk próbował swoich sił w reżyserii? 

***

Piotr Adamczyk podczas audycji mówił także o pracy nad rolami komediowymi , o aktorstwie w komercyjnych produkcjach i tych artystycznych oraz o nagrodzie im. A. Zelwerowicza za rolę Poety w "Weselu" w reż. W. Kostrzewskiego w Teatrze Telewizji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Piotr Adamczyk (aktor) 

Data emisji: 11.01.2020 r. 

Godzina emisji: 21.10

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mayday" w kinach. Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 09:40
W ekranizacji jednej z najlepszych komedii, jaka podbiła serca widzów na całym świecie, zobaczymy: Piotra Adamczyka, Annę Dereszowską, Weronikę Książkiewicz, Adama Woronowicza i Andrzeja Grabowskiego.
rozwiń zwiń