"Magia Lecha Wałęsy dawno minęła". Radosław Fogiel o taśmach z Amber Room

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 08:30
- Nikt nie odbierze Lechowi Wałęsie zasług, które miał w latach 80. Niestety ich waga jest zmniejszana przez to, jak zachowywał się później i jak szaleńczo atakuje wszystkich, którzy o tym wspominają - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Polityk odniósł się w ten sposób do rozmowy Jana Kulczyka z Leszkiem Millerem w 2013 r. w Amber Room.
Audio
  • Radosław Fogiel o taśmach z Amber Room ("Sygnały dnia"/Jedynka)

Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" miał powstać po to, żeby wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława Kaczyńskiego, a końcówka została na prośbę Kulczyka zmieniona - tak wynika z rozmowy Jana Kulczyka z Leszkiem Millerem w 2013 r. w Amber Room. Portal tvp.info ujawnia fragmenty tej rozmowy.

EN_wałęsa 1200.jpg
"Lech Wałęsa nie skakał przez płot". Ujawniono rozmowę Kulczyka z Millerem

- To, że Lech Wałęsa atakuje Jarosława Kaczyńskiego i całe środowisko PiS z pobudek politycznych i ku radości naszych politycznych przeciwników, to nie jest nic nowego. Bardziej zdumiewający jest optymizm Jana Kulczyka. Wydawałoby się, że ktoś, kto dorobił się takiej fortuny, nie powinien pokładać wiary w prestiż Lecha Wałęsy - komentował Fogiel. 

- Nikt nie odbierze zasług Lecha Wałęsy, które miał w latach 80. Niestety ich waga jest zmniejszana przez to, jak zachowywał się później i jak szaleńczo atakuje wszystkich, którzy to sugerują - dodał rzecznik. 

Kampania prezydencka

Polityk skomentował też kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. - Nie wykluczamy jakiegoś wydarzenia, które będzie bardziej skoncentrowane wokół spraw programowych, ale oczywiście w czasie kampanii pan prezydent będzie o nich mówił podczas spotkań z Polakami - powiedział Fogiel. 

1200_Duda_PAP.jpg
Prezydent zaapelował o kampanię z klasą. Mieszkańcy Turku odpowiedzieli brawami

Według niego od dłuższego czasu to PiS jest jedyną partią, która ma jakikolwiek program.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Radosław Fogiel (PiS) 

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 8.15

***

kad/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zwycięstwo trzeba wywalczyć ciężką pracą". Fogiel o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 09:03
 - Istotne jest, żeby sztab wyborczy i współpracownicy pana prezydenta nie osiedli na laurach i mówię to z doświadczenia kilku kampanii - powiedział w radiowej Jedynce Radosław Fogiel z PiS. Odniósł się do najnowszego sondażu IBRIS, z którego wynika, że w zwycięstwo Andrzeja Dudy wierzy niemal 60 proc. Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamiętamy, kto uciekał się do siłowych rozwiązań". Fogiel odpowiada Kidawie-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 01:00
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zamieścił w środę w mediach społecznościowych klip w odpowiedzi na zarzuty kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Pamiętamy, kto uciekał się do siłowych rozwiązań i nie pozwolimy zafałszować rzeczywistości" - podkreślił Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski: w przekazach Kidawy-Błońskiej widać nastawienie na wzbudzenie negatywnych emocji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 07:40
- Jesteśmy nastawieni na kampanię na "tak", natomiast druga strona prowadzi kampanię na atak. To jest ta różnica - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP
rozwiń zwiń