Anna Cieślak: nie bójmy się życia w różnych kolorach

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 10:52
- Swoją pracą namalowaną dla "Choinek Jedynki" chciałam przekazać trochę odwagi i kolorów w życiu. Byśmy nie bali się i popełniać błędów, kłócić się i godzić, uśmiechać i płakać, bo właśnie to jest ludzkie - mówiła w Jedynce. Anna Cieślak
Audio
  • Anna Cieślak o akcji "Choinki Jedynki", obchodzeniu Bożego Narodzenia i pracy aktorskiej (Sobota z Jedynką)
Anna Cieślak w studiu radiowej Jedynki
Anna Cieślak w studiu radiowej Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Pod koniec listopada w radiowej Jedynce odbyło się wielkie malowanie w świątecznej atmosferze. Aktorzy, muzycy, sportowcy, naukowcy - Przyjaciele Radiowej Jedynki przygotowali obrazy, które w grudniu zostały zlicytowane w ramach akcji Choinki Jedynki .

Jedną z aktorek, która włączyła się w akcję charytatywną Jedynki jest Anna Cieślak. - Gdy usłyszałam, że tematem naszych prac ma być "Magię Świąt", pomyślałam, że chciałabym dać komuś taką magiczną siłę w postaci gwiazdy czy kuli, która będzie promieniować - wyjaśniła w "Sobocie z radiową Jedynką" . Jesteśmy pewni, że to właśnie poczuła osoba, która wylicytowała obraz Anny Cieślak .

fot.
fot. PR/Wojciech Kusiński

Licytacje prac gwiazd - wyniki, galerie, emocje >>>

Mówiąc o Bożym Narodzeniu aktorka przyznaje, że bywa to czas trudny. - Na co dzień coraz mniej czasu mamy dla innych, a teraz nagle wszyscy musimy usiąść przy jednym stole i być dla siebie mili. Wiadomo, że nastąpi zwarcie, a potem wszystko pęka jak balon i po prostu jesteśmy. Jest ciepło i myślimy sobie, że cała siła w byciu rodziną - podkreśliła.

Gorący finał akcji Choinki Jedynki 2013 - sprawdź ile zebraliśmy >>>

Gdy Anna Cieślak zdecydowała się studiować w szkole teatralnej stryj Bronisław Cieślak powiedział "nie rób tego!". - Powiedział, że nie jest to łatwy zawód i miał rację, ale cieszę się, że go nie posłuchałam - powiedziała aktorka w radiowej Jedynce. Dziś filmowy porucznik Borewicz kibicuje bratanicy, a ta chętnie korzysta z rad i komentarzy doświadczonego aktora.

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

W swoim podejściu do zawodu gość Jedynki nad walkę o role za wszelką cenę przedkłada codzienną żmudną pracę. - Artystami bywamy, a rzemieślnikami powinniśmy być na co dzień. To jest nieustający trening proces, który trwa. Nie zawsze jest dobrze, ale jeśli poświęca się pracy czas i oddaje jej z pasją, to efekt przychodzi - mówiła w rozmowie z Małgorzatą Raduchą.

Jak wygląda proces budowania roli? Jak udaje jej się akceptować trudy codzienności? Która potrawa wigilijna należy do ulubionych anny Cieślak? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

"Sobota z Radiową Jedynką" - zapraszamy do słuchania między 9.00 a 20.00.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Licytacje prac Gwiazd - dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 06:00
Od 2 do 8 grudnia w siedmiu miastach Polski będzie można wylicytować prace, jakie wykonali dla nas Przyjaciele Jedynki - ludzie kultury, sztuki, nauki i sportu. Zaś 12 grudnia na antenie radiowej Jedynki wielka licytacja prac nadesłanych przez dzieci na nasz konkurs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki - finałowa licytacja prac gwiazd zakończona. Mamy rekord! [relacja na żywo]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 14:00
Podczas ostatniej licytacji prac przygotowanych przez znakomitych Przyjaciół Radiowej Jedynki zebraliśmy 15 950 złotych. W ciągu siedmiu licytacji w siedmiu miastach Polski zebraliśmy blisko 80 tysięcy złotych! Przed nami wielki finał!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki. Koszulka mistrza Majewskiego dla najwyżej licytującej osoby

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 16:15
- Choinki Jedynki to bardzo szczególna i bliska mi akcja. Trzeba pomagać, trzeba odnajdywać w sobie cząstkę dobra i ja, gdy tylko mogę, to się dzielę. Zachęcam wszystkich zasobnych ludzi, żeby licytowali wysoko, bo warto - powiedział mistrz olimpijski Tomasz Majewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Żmuda-Trzebiatowska: wycofałam się w stronę teatru

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 18:02
- Jest mi tu bardzo dobrze. W teatrze fajne jest to, że ma się kontakt z publicznością i dostaje się zwrot włożonej energii tu i teraz. W postaci braw widzów, ich uśmiechu, kwiatów i rozmów już po spektaklu - mówiła w Jedynce Marta Żmuda-Trzebiatowska.
rozwiń zwiń