Święta u Małgorzaty Pieczyńskiej. "Wszystko robimy w domu"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 12:29
Choć Boże Narodzenie zazwyczaj spędza w Szwecji, to na stole wigilijnym królują polskie potrawy. Polskie i własnoręcznie przygotowane przez aktorkę i jej rodzinę. A po posiłkach... rekreacja!
Audio
  • Małgorzata Pieczyńska o Bożym Narodzeniu i pracy aktorskiej (Święta w radiowej Jedynce)
Małgorzata Pieczyńska w radiowej Jedynce
Małgorzata Pieczyńska w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Małgorzata Pieczyńska podkreśla, że od swoich znajomych, którzy stanowią międzynarodowe środowisko, oczekuje potraw tradycyjnych dla ich kultury. - Gdyby mój znajomy, który jest Chińczykiem, zaserwował mi schabowy z kapustą, chyba bym wyszła. Podobnie ja zapraszam na "siebie", na to, co jest moje, autentyczne i od zawsze, czyli na polską Wigilię - mówiła w audycji "Święta z radiową Jedynką".

Święta z Jedynką - spędźmy ten czas razem >>>

Święta w rodzinie wielopokoleniowej oznaczają wspólne przygotowania i podział obowiązków. Aktorka zazwyczaj bierze na siebie przygotowanie spotkania w pierwszy dzień Bożego Narodzenia. - Zawsze, gdy zapraszam na Święta, zapraszam na siebie. To nie jest catering ani rzeczy kupione czy gotowe. Wszystko, włącznie z chlebem, zrobione jest w domu - mówiła w Jedynce.

Borówki prosto z lasu, pieczone pasztety, śledzie z beczki, a także szynka po szwedzku - bo właśnie ten przepis Małgorzata Pieczyńska uważa za najlepszy - wszystko ma być jak najbardziej naturalne.

''

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

Małgorzata Pieczyńska od lat mieszka i pracuje w Szwecji, ale polscy widzowie mają okazję oglądać ją także w rodzimych produkcjach telewizyjnych i kinowych. Szczególnych wysiłków wymagała rola Anieli Gut w "Szpilkach na Giewoncie"... O pracy, szwedzkich tradycjach bożonarodzeniowych, jodze i życiu w Sztokholmie aktorka opowiedziała słuchaczom radiowej Jedynki. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Małgorzata Pieczyńska podała przepis na doskonałą szynkę po szwedzku.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(asz)

Czytaj także

Chyra uczy się francuskiego i reżyseruje operę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 15:42
Życie pod ostrzałem mediów i ponadprzeciętne zainteresowanie portali plotkarskich to – zdaniem aktora – cena, jaką musi płacić za popularność. I nie ma się na co obrażać. - Ale nie będzie to wpływało na moje zachowanie - zadeklarował w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Garlicki: w polskim serialu trudno stworzyć nową, zaskakującą jakość

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 12:00
- Grając w serialu nie ma czasu na nic. Dostaje się taką ilość materiału do zagrania dziennie, że trzeba po prostu nauczyć się tekstu i grać. Nie ma czasu na budowanie postaci, trzeba bazować na tym, co się już umie - powiedział Łukasz Garlicki w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń