X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Barciś: musiałem zostać aktorem, nie miałem innego wyjścia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2013 15:27
W rozmowie z Tomaszem Zimochem znakomity i wszechstronny artysta-aktor opowiadał o dzieciństwie i scenie, po czym rozpoznaje, że się starzeje i tym, że interesują go tylko poważne komedie.
Audio
  • Artur Barciś o teatrze, dzieciństwie i Bożym Narodzeniu (Święta z radiową Jedynką)
Artur Barciś. Spektakl Rozkłady jazdy w Teatrze na Woli
Artur Barciś. Spektakl "Rozkłady jazdy" w Teatrze na WoliFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Wasylko w "Znachorze", Wiesio Ceglarek w "Zmiennikach", Tadeusz Norek z "Miodowych lat", Arkadiusz Czerepach w "Ranczu" i tytułowy "Kontroler", to tylko niektóre z ekranowych wcieleń Artura Barcisia nie licząc współpracy z Krzysztofem Kieślowskim przy "Dekalogu", "Krótkim filmie o zabijaniu" i "Krótkim filmie o miłości". Próba wypisania jego ról teatralnych czy dokonań jako reżysera spektakli, mogłaby nastręczyć jeszcze więcej trudności z uwagi na rozpiętość gatunkową; od komedii, przez piosenkę, po postaci dramatyczne.

gaśnie światło, wchodzę na scenę i zaczyna się magia

Jeszcze do niedawna Artur Barciś nie marzył o żadnej konkretnej postaci z obawy, iż pragnienie się nie spełni. - To się skończyło gdy Krysia Janda zadzwoniła z pytaniem czy nie chciałbym zagrać Papkina. Wykrzyczałem "tak" i gram go z wielką przyjemnością - powiedział w radiowej Jedynce.

Święta z Jedynką - spędźmy ten czas razem >>>

Artur Barciś na bycie aktorem zdecydował się już w dzieciństwie. W rozmowie z Tomaszem Zimochem wspominał doświadczenia, które doprowadziły go na scenę: kompleksy, kłopoty zdrowotne, niepozorna budowa ciała. - Zrozumiałem, że scena to dla mnie miejsce najbezpieczniejsze. Byłem na niej szczęśliwy, ktoś wreszcie zwracał na mnie uwagę i nie byłem najmniejszy na świecie - opowiadał.

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

Do dziś aktorstwo to dla niego coś więcej, niż wykonywany zawód. - Uwielbiam ten moment, gdy stoję za kulisami i słyszę charakterystyczny szmer widowni. Jestem im niezwykle wdzięczny, że przyszli do teatru, choć mieli tyle różnych możliwości do wyboru: sto kanałów w telewizji, kino 3D, internet, mecz. Potem gaśnie światło, wchodzę na scenę i zaczyna się magia. To jest możliwe tylko w teatrze - mówił Artur Barciś.

Dzięki komu Artur Barciś uwierzył w siebie? Po czym rozpoznaje, że się starzeje? Na czym polega polskie malkontenctwo? Czego się boi i co go denerwuje? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której aktor mówił także o wierze w św. Mikołaja i znaczeniu Bożego Narodzenia.

(asz)

Zobacz więcej na temat: Artur Barciś TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Barciś: Czerepach z Rancza to inteligentny polityk

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 15:03
- Wykorzystuje ludzką głupotę i okoliczności po to, żeby zdobyć władzę. Tak jak robi większość polityków w naszym kraju - powiedział w audycji "Lato z Radiem" aktor Aktor Barciś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Barciś: biada temu, kto puści parę z ust i zdradzi wynik!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 07:51
Jak obejrzeć relację z zawodów sportowych grając w tym samym momencie w spektaklu? Artur Barciś zdradza Tomaszowi Zimochowi swoje sposoby.
rozwiń zwiń