Alicja Majewska zmienia się, choć tego nie widać

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 16:00
Ponieważ nie zmienia się jej sylwetka, a włosy zawsze się naturalnie kręciły, więc piosenkarka wiele razy słyszy "pani się nic nie zmienia". - Zmieniam, się zmieniam - zapewnia w radiowej Jedynce.
Audio
  • Alicja Majewska: zmieniam się, ale może nie tak bardzo tragicznie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska o początkach śpiewania (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska wchodzi na estradę (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Alicja Majewska o krótkim śpiewaniu w zespole Partita (Bez tajemnic/Jedynka)
Alicja Majewska
Alicja MajewskaFoto: Andrzej Gralewski/PR

Okazją do spotkanie z Alicją Majewską jest m.in. niedawna premiera dwupłytowego albumu "Piosenki z których się żyje". Na album składa się 40 piosenek. - Piosenki z których się żyje to te, na które czekają ludzie przychodząc na koncerty - wyjaśnia artystka. Ale to również piosenki, którymi ona żyje. W ogromnej większości piosenki powstały do tekstów Wojciecha Młynarskiego, ale są również utwory autorstwa Wojciecha Kejna, Magdy Czapińskiej i innych autorów. - Wszystkie te piosenki są kompozycjami Włodzimierza Korcza - mówi Alicja Majewska.

Piosenki, z których żyje Alicja Majewska >>>

Piosenkarka opowiada m.in. o swoim rodzinnym domu w podsandomierskiej wsi. Śpiewać lubiła zawsze, w domu śpiewała przy różnego rodzaju pracach. Alicja Majewska uważa, że geny muzykalności odziedziczyła po ojcu, który był wiejskim nauczycielem i kierownikiem szkoły. Założył tam teatr dla dorosłych, a z nią i rodzeństwem inscenizował przy lampie naftowej różne sceny.


Potem wyjechała do Wrocławia do ciotki, aż w końcu znalazła się w Pruszkowie, gdzie ukończyła liceum im. Tomasza Zana. - To samo liceum kończył Wojciech Młynarski - podkreśla Alicja Majewska. W liceum wypatrzył ją Janusz Dyga , który śpiewał w chórze Operetki Warszawskiej. Jako solista był laureatem Festiwalu Piosenki Radzieckiej, ale chciał na nim zaśpiewać ponownie, tym razem w duecie. Więc zaproponował Alicji Majewskiej wspólne śpiewanie. Do finału nie doszli, ale tak artystka trafiła do Klubu Piosenki Radzieckiej przy TPPR w Warszawie.

Weekend z gwiazdą - Drupi, Budka Suflera, Lipnicka, Kozidrak o sobie bez tajemnic >>>
W tym czasie już studiowała na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku andragogika i tam napisała i obroniła pracę dyplomową "Analiza pedagogiczna młodzieżowego środowiska muzycznego".
Do zespołu Partita Alicja Majewska trafiła już na koniec czasów, kiedy śpiewał wyłącznie w  żeńskim składzie. Potem zespół objął Antoni Kopf i Partita śpiewała w składzie trzech kobiet i trzech mężczyzn.
Z Alicją Majewską rozmawia Paweł Sztompke. Kolejne fragmenty wywiadu prezentować będziemy 25 i 26 stycznia w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Zapraszamy!
Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

(ag, pg)

Czytaj także

Alicji Majewskiej sposób na lepsze życie to...

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:17
Pozytywne myślenie - popularny slogan w poradnikach psychologicznych. Może się kojarzyć z bezrefleksyjnym uśmiechem. - Na szczęście nie musi - mówi popularna wokalistka, która zaangażowała się w akcję "Sekrety życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal opolski był największą imprezą promującą artystów

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 17:36
Alicja Majewska wspomina, że festiwale promowały nie tylko wykonawców, ale również kompozytorów i autorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Korcz: po moich słowach w Opolu stałem się klasykiem

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 15:30
Chodzi o stwierdzenie, że dzisiaj piosenki się produkuje, a kiedyś się je komponowało, które Włodzimierz Korcz wygłosił podczas niedawnego 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki, z których żyje Alicja Majewska

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 16:00
- Cieszę się bardzo, że ta płyta powstała. Obok dobrze znanych przebojów są na niej również mniej znane utwory - mówiła w Jedynce Alicja Majewska o swojej nowej płycie "Piosenki, z których się żyje".
rozwiń zwiń