Legenda Biegu Piastów: tegoroczny był najtrudniejszy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 16:00
Walter Judka jednak się nie poddał i po raz trzydziesty ósmy wziął udział wyścigu. Choć przed biegiem zapowiadał, że lekko nie będzie. - W tym roku wyścig jest najtrudniejszy dlatego, że jest bardzo mało śniegu - mówił w radiowej Jedynce.
Audio
  • Walter Judka o pasji biegania na nartach (Sobocie z Jedynką/Jedynka)
  • Specjalne wydanie audycji "Teren mniej zabudowany" ze Szklarskiej Poręby (Teren mniej zabudowany/Jedynka)
Walter Judka ikona Biegu Piastów. Wziął udział we wszystkich edycjach
Walter Judka ikona Biegu Piastów. Wziął udział we wszystkich edycjachFoto: Magda Miętek/PR

Wysportowany senior od 1976 roku, czyli od pierwszego Bieg Piastów, mierzy się z najlepszymi. Walter Judka, jest jedynym uczestnikiem imprezy, który wziął udział we wszystkich jej edycjach. Tej zimy zajął 376 miejsce. Powiesz: "daleko od pierwszego". Hola, hola! Pan Judka ma ponad siedemdziesiąt lat, a bieg na osiem kilometrów ukończyło prawie dziewięćset osób!

38. Bieg Piastów z radiową Jedynką - słuchaj wszystkich relacji >>>

Walter
Walter Judka fot. Magda Miętek/PR

Jego konsekwencji, miłości do sportu i pasji nie jeden malkontent może tylko pozazdrościć. - Bieganie to jest coś pięknego, ruch na świeżym powietrzu, organizm wypoczywa - mówił w "Sobocie z radiową Jedynką" sportowiec. Walter Judka swoją pasją stara się też zarażać innych. Jako instruktor przyznał, że coraz więcej osób chce się nauczyć biegania na nartach. - Wiedzę, że ludzie przyjeżdżają i chcą się bardzo nauczyć tego sportu, bo wszyscy podpatrują jak biega Justyna - zauważył.

A na Polanie Jakuszyckiej jest gdzie biegać, jak mówił, to ponad 150 kilometrów tras. A jedną z najpiękniejszych jest nasza radiowa! - Jest piękna trasa Jedynki Polskiego Radia. Zachęcam, żeby tu wszyscy gremialnie przyjechali i zobaczyli jacy są wspaniali ludzie, trasy. Naprawdę piękna zabawa! - zachęcał.

My też zachęcamy! Kolejny Bieg Piastów już w przyszłym roku. Jedynka będzie, Walter Judka jedenastej edycji też nie będzie chciał odpuścić! A Ty? Zapraszamy!

Zapraszamy też do wysłuchania specjalnego wydania audycji "Teren mniej zabudowany". A w niej: turniej miast Szklarska Poręba kontra Świeradów Zdrój, dziennikarze Jedynki sprawdzili też, czy cietrzew jest jak Yeti oraz ustalali m.in. co przetrzebiło lasy wokół jednych z najpiękniejszych w Polsce tras dla narciarzy biegowych.

(pkur/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Polanie Jakuszyckiej ukradli... śnieg

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 15:11
Co prawda nieśmiało, ale zima do nas zagląda, choć na razie jest tylko w centralnej i północno-wschodniej części kraju. Na południu Polski wiosna. Spędza to sen z powiek organizatorom zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, które w w sobotę i niedzielę odbędą się na Polanie Jakuszyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polana Jakuszycka to fajne miejsce do biegania

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:27
W gmach Sejmu w południe zostanie otwarta wystawa Góry Izerskie - Polana Jakuszycka. Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 30 lat temu były tam jedynie łyse połacie gór. - Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu - mówią goście Jedynki.
rozwiń zwiń