Agata Młynarska: w młodości byłam typem "Siłaczki", ale w wersji boleściwej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 19:38
- Byłam zabiedzona i przemęczona, ale dziarsko szłam do przodu, w butach z Domów Centrum, które były szczytem luksusu i pokazywały moją niepoddającą się komunie naturę - mówiła w Jedynce Agata Młynarska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Audio
  • Agata Młynarska o dojrzewaniu w PRL, programie "Świat się kręci" i portalu OnaOnaOna.com (Sobota z Radiową Jedynką)
Agata Młynarska
Agata MłynarskaFoto: Jacek Konecki/PR

Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku Agata Młynarska uczęszczała do XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie. Jak sama wspomina, tamten okres ukształtował ją na całe życie. - Chciałam zdawać na polonistykę, uwielbiałam czytać książki, chodziłam na ulicę Świętojerską do biblioteki, w której spędzałam masę czasu i spotykałam niezwykle atrakcyjnych intelektualnie facetów. Przeważnie wszyscy wyglądali tak samo, mieli długie góralskie swetry i lekko przytarte buty, tzw. cichoczłapy. Wszyscy wyglądaliśmy podobnie, ale co innego było wtedy ważne. Ślubowaliśmy trzeźwość, nosiliśmy oporniki w klapie - tłumaczyła w "Sobocie z radiową Jedynką" dziennikarka.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Od września 2013 roku Agata Młynarska prowadzi w TVP1 program "Świat się kręci". Praca nad każdym odcinkiem kosztuje ją dużo czasu i energii, ale to jest właśnie to, co uwielbia. - Od rana jestem w redakcji. Wymyślamy tematy, dzwonimy do gości. Często, z racji moich osobistych kontaktów, to ja dzwonię. Redakcja jest prężna i kreatywna, ale to grupa młodych ludzi, która też musiała nauczyć się pracy ze mną. Nie ma siły, ja - pracując 25 lat w telewizji - pewne rzeczy wiem od nich lepiej. Razem więc na siebie oddziałujemy - podkreślała prowadząca.

Agata Młynarska jest także założycielą portalu OnaOnaOna.com. Jest on skierowany do kobiet, a za pomysłem na jego stworzenie stały osobiste doświadczenia gościa Jedynki. - Kiedyś usłyszałam, że jestem za stara, żeby pracować w telewizji. Zaczęłam pracować jako menadżer w Polsacie, ale bardzo brakowało mi kontaktu z ludźmi, jaki daje zawód dziennikarza. Moje dzieci stały się nagle dorosłe i zostałam sama w czterech ścianach. Pomyślałam sobie, że takich kobiet jak ja jest bardzo dużo i z myślą o nich stworzyłam portal - wyjaśniła dziennikarka.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

W poniedziałek nastąpi ogłoszenie laureatów plebiscytu "Ona to Skarb" współorganizowanego przez portal OnaOnaOna.com. Jak zdradziła Agata Młynarska, w głosowaniu prowadzą aktorka Magdalena Różczka, przedsiębiorca Ewa Misiak i skrzypaczka Patrycja Piekutowska.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

pg/mk

Czytaj także

Iwona Schymalla i "Zawód spikerka": od tremy przed kamerą do dyplomatycznej misji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 19:58
- Praca dziennikarza to zajęcie wspaniałe, ale absorbujące. Jest to wielki przywilej, ale i konieczność rezygnacji z wielu różnych kwestii. Trzeba mieć rodzinę, która to rozumie i ja to szczęście mam - mówiła dziennikarka telewizyjna i radiowa w "Sobocie z radiową Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfryzacja radia. "Do sukcesu potrzebne tańsze odbiorniki"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 13:25
Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia Stanisław Jędrzejewski zwraca uwagę, że dla Unii Europejskiej priorytetem jest rozwój szerokopasmowego internetu, dlatego cyfryzacja radia i telewizji schodzi na dalszy plan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Trafankowska - interesowała się innymi. Nie sobą

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 11:00
- Jej tolerancja i kompletny brak egoizmu okazały się przeszkodą w zrobieniu kariery w zawodzie aktora - mówił Jacek Braciak. W 10. rocznicę śmierci wspominaliśmy w "Sezonie na Dwójkę" aktorkę Darię Trafankowską.
rozwiń zwiń