X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Grochola broni mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 19:49
Autorka wielu poczytnych powieści nie zgadza się z powszechnymi obecnie twierdzeniami, że mężczyzna jest dzisiaj zdecydowanie słabszą płcią. - Uważam, że jest bardziej zalęknioną, ponieważ kobiety zaczęły być silniejsze i rywalizujące - mówi Grochola w radiowej Jedynce.
Audio
  • Katarzyna Grochola o współczesnych mężczyznach (Sobota z radiową Jedynką)
Katarzyna Grochola
Katarzyna GrocholaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W ocenie pisarki mężczyźni nie są słabsi, tylko zaczynają się wycofywać. - Nie katowałabym ich przymiotnikami "słabszy", bo naprawdę nie mają lekko - mówi w "Sobocie z radiową Jedynką". Katarzyna Grochola radzi kobietom, żeby się zastanowiły, dokąd to prowadzi i jednocześnie, żeby nie udawały słodkich idiotek, które potrzebują pomocy. - Jesteśmy tak samo małe, jak jesteśmy silne. Może warto być silnym w pracy, a słabym przy noszeniu paczek - zauważa.

Kultura w polskieradio.pl >>>
Panowie, którzy występują w najnowszej książce Katarzyny Grocholi "Zagubione niebo" są prawdziwymi mężczyznami. Potrafią zadbać, potrafią przeprowadzić przez górską ścieżkę. - Połowy tak zwanych słabych facetów nie widzimy w warunkach, w których mogą pokazać co umieją - zauważa pisarka. Przyznaje, że faceci mają jedną wadę. - Oni kiepsko rozumieją słowa Fromma o miłości - podkreśla. Fromm napisał, że miłość niedojrzała mówi: kocham cię, ponieważ cię potrzebuję. A miłość dojrzała mówi: potrzebuję cię, ponieważ cię kocham. - Oni tego nie odróżniają - przyznaje Katarzyna Grochola. Bo - jej zdaniem - mężczyźni czują się kochani, kiedy czują się potrzebni, czyli np., kiedy trzeba coś załatwić.

Muzyka filmowa w moje.polskieradio.pl >>>
Najnowsza książka katarzyny Grocholi "Zagubione niebo" to zbiór opowiadań już wcześniej drukowanych w prasie. Pisarka postanowiła jednak je zebrać i wydać w formie książkowej. - Jako autor nie mogę się wstydzić czegoś, co pisałam 15 lat temu. Wiadomo, że byłam wtedy inną osobą - mówi w radiowej Jedynce.
Za tydzień w sobotę 24 mają na Międzynarodowych Targach Książki o godzinie 12 pisarka będzie podpisywała swą książkę.
Co jest miarą sukcesu dla Katarzyny Grocholi, w jakich miejscach pisarka czuje się, jak u siebie w domu? Posłuchaj całej rozmowy.
Rozmawiała Małgorzata Raducha.
(ag/kd)Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Grochola: raz ludzie nawet płacili mi, żebym tylko nie śpiewała

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 19:18
- Cała sala zgodnie krzyczała: Grochola lepiej pisz! - wspominała w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Katarzyna Grochola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwia Chutnik nie lubi bohaterów, którym się udaje

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 16:10
- Tak, to jest smutne. Ale nie chciałabym przez to powiedzieć, że opowiadania ze zbioru "W krainie czarów" to dołujące historie. Staram się też czasem wtrącić język ironii czy wręcz groteski, by trochę wykoślawić rzeczywistość - mówiła pisarka w Jedynce.
rozwiń zwiń