X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Holoubek o filmie "Pocztówki z Republiki Absurdu": przeniosłem dziś do komuny

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 18:29
- Zrobiłem ten film po to, żeby przypomnieć tym, którzy już zapomnieli jak było. Natomiast tym, którzy urodzili się po 1989 roku chciałem tamte czasy pokazać w atrakcyjnej formie - powiedział reżyser, który był gościem stanowiska radiowej Jedynki podczas 18. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Audio
  • Jan Holoubek o filmie "Pocztówki z Republiki Absurdu" (Sobota z Jedynką)
Jan Holoubek
Jan HoloubekFoto: Marlena Borawska/PR

Jan Holoubek zrealizował niezwykły dokument. Przedstawił w nim Polskę, w której żylibyśmy, gdyby przetrwał komunizm: wszechobecne kolejki, lekcje WF-u z maskami przeciwgazowymi na głowie. W kafejkach internetowych - chiński odpowiednik Facebooka w rosyjskiej wersji językowej, łączący w sieci obywateli krajów wschodniego bloku. Telefony komórkowe - dostępne na kartki. Na placu Zbawiciela w Warszawie zamiast tęczy instalacja symbolizująca sierp i młot, a nad centrum górują dwa Pałace Kultury.

Zobacz serwis specjalny - stan wojenny >>>

Film został zrealizowany w formie reportażu, który kręcą w Polsce Szwedzi. - W alternatywnej Polsce 2014 roku czują się jak przybysze z kosmosu. Chodziło mi o to, by również widzowie poczuli się jakby wylądowali na innej planecie - powiedział Jan Holoubek.

Reżyser czerpał pomysły ze swojej pamięci. - Stoi za nimi moja "chora głowa". Natomiast podczas realizacji filmu inspirowali mnie moi współpracownicy, wiele pomysłów pochodzi od nich. Musieliśmy trzymać się w ryzach, żeby nie przegiąć - przyznał rozmówca Karoliny Rożej i Romana Czejarka na 18. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Piknik Naukowy 2014. Zobacz więcej >>>

Jan
Jan Holoubek na Pikniku Naukowym z Karoliną Rożej i Romanem Czejarkiem

 

Oryginalny scenariusz powstał kilka lata temu z przeznaczeniem na konkurs dotyczący filmu o Okrągłym Stole, który miał zainteresować młodzież. Jednak w filmie Holoubka rozmowy okrągłostołowe kończą się fiaskiem. - Stwierdziłem, że młodych ludzi dokument o tamtych wydarzeniach nie zainteresuje. Natomiast gdybym mógł ich przenieść na jeden dzień w czasy komuny z tym wszystkim, co mają dzisiaj, to bardzo by się zdziwili - podsumował reżyser.

Film "Pocztówki z Republiki Absurdu" będzie można obejrzeć 4 czerwca o godz. 21.40 w TVP2.

tj, pg

/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy Polskiego Radia i CN Kopernik z Jedynką - tak było!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:00
W sobotę 31 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się największa plenerowa impreza popularyzująca naukę, czyli Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiego Radia: Piknik Naukowy jest okazją do spotkania ze słuchaczami

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 15:45
Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza odbywa się po raz 18.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WAT na Pikniku Naukowym: zabaw się w generała

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 15:58
- Mamy systemy symulacyjne i pola walki. Pokazujemy też, jak może się rozprzestrzeniać się epidemia - powiedział w radiowej Jedynce major, dr inżynier Mariusz Chmielewski z Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jędrzej Dobrowolski: narciarstwo szybkie to przede wszystkim czekanie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 17:46
- Warunki na trasie muszą być w miarę idealne. Nie może być mocnego wiatru, mgły ani świeżego śniegu. Wiatr potrafi też nawiewać świeży śnieg, który działa jak klej i można wtedy tak zwolnić, że skończy się to wywrotką - mówił w Jedynce rekordzista Polski w narciarstwie szybkim.
rozwiń zwiń