Anna Jurksztowicz poleca sałatkę peruwiańską

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 14:53
Kiedy ktoś się odchudza, to wtedy właśnie powinien szczególną uwagę zwrócić na to, co je. Anna Jurksztowicz od 30 lat robi sałatę, której przepis zdradza słuchaczom radiowej Jedynki.
Audio
  • Anna Jurksztowicz i jej przepis na sałatkę peruwiańską (Smaki zdrowia/Jedynka)
Anna Jurksztowicz
Anna JurksztowiczFoto: Jacek Konceki/ Polskie Radio

Sałatka nazywa się peruwiańska, gdyż w jej skład wchodzą ziemniaki. - Potrzebna jest też twarda sałata - pekińska lub rzymska oraz ogórki, zarówno surowe, jaki i kwaszone - mówi aktorka w audycji Anny Popek "Smaki zdrowia".
Do sałatki można dodać jajko albo tuńczyka, choć oczywiście nie razem. Do sosu potrzebny jest czosnek, oliwa, majonez i przyprawa z dużą zawartością lubczyka. Przepis prosty i szybki.
Posłuchaj całej rozmowy, w której Anna Jurksztowicz dokładnie mówi, jak zrobić sałatkę peruwiańską i sos.
Rozmawiała Anna Popek.
(ag)

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: jesteśmy zbyt fajni, by być niegodziwcami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 13:29
- Mówi też o tym filozofia jogi. Nie jestem jest fanatyczną wyznawczynią, ale korzystam z możliwości, które oferuje ludzkości - przyznała w radiowej Jedynce piosenkarka, która wraca muzyczną scenę z płytą "Poza czasem: Muzyka duszy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz wraca z nową płytą. "Wyszłam z fonograficznej zapaści"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 17:07
- Obserwowałam, co się dzieje na rynku, ilu jest wspaniałych artystów i czułam, że moja propozycja nie będzie wyjątkowa. Teraz mam przekonanie, że jest ona ciekawa. Dlatego nagrałam ten album - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka, której nowa płyta "Poza czasem: Muzyka duszy" trafiła dziś do sklepów.
rozwiń zwiń